Fotowoltaika dla Firmy w ofercie Go Biznes lub za pośrednictwem PLA
Jako Autoryzowany Partner Agencyjny Columbus Energy, w naszej ofercie dla Przedsiębiorców posiadamy dwie propozycje instalacji fotowoltaicznej ( powyżej 10 kWp) dopasowanej do potrzeb firmy: * Instalację fotowoltaiczną na własność, * Instalację fotowoltaiczną za pośrednictwem Power Lease Agreement (PLA).
Instalacja fotowoltaiczna na własność w ofercie Go Biznes

Jeśli Przedsiębiorca dysponuje środkami finansowymi może zainwestować w instalację fotowoltaiczną i mieć ją na własność, zyskując tym samym darmową energię na lata. Jednorazowo poniesione koszty zwracają się już po kilku latach pracy instalacji, a firma zyskuje oszczędności  już od pierwszego dnia podłączenia do sieci, rozwiązując jednocześnie problemy ciągłych podwyżek prądu.

Jeśli Przedsiębiorca nie chce inwestować gotówki, pomożemy „zamienić”  stale rosnące faktury za prąd na ratę leasingu. W naszej ofercie posiadamy propozycję finansowania w formie leasingu operacyjnego, z  możliwością wykupu instalacji na własność na koniec trwania umowy leasingowej. Istnieje możliwość rozłożenia rat leasingowych nawet do 84 miesięcy.  Oferta skierowana jest  do działalności, w których moc instalacji nie przekroczy 50 KWp, co oznacza, że mogą ubiegać się o nią małe i średnie przedsiębiorstwa oraz  gospodarstwa rolne.

 

Każda zapłacona faktura za prąd przepada bezpowrotnie, natomiast rata leasingowa płacona zamiast niej, spłacałaby  EKO  inwestycję, jaką jest instalacja fotowoltaiczna.

Biznes lubi słońce !

Proponowana przez nas, przy współpracy z Columbus Energy fotowoltaika dla biznesu to:

  • audyt fotowoltaiczny z przedmontażową wizją lokalną,
  • panele fotowoltaiczne monokrystaliczne, wykonane w technologii MWT Half-Cut Perc  o mocy 370 i 460 Wp, przeznaczone do montażu na dachu płaskim, skośnym lub na gruncie,
  • sprawność na poziomie 20,7 % dla modułów o mocy 370 Wp oraz 21% dla modułów o mocy 460 Wp,
  • 12 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne, 10 lat gwarancji na inwerter oraz 2-letnia gwarancja na pozostałe elementy instalacji,
  • 30 lat gwarancji na sprawność modułów,
  • montaż oraz zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego w terminie maksymalnie do 60 dni* od dnia zapłaty całości wynagrodzenia lub daty zawarcia umowy finansowania instalacji(dotyczy instalacji o mocy do 50 kWp)*
  • bezpieczeństwo i ekologia- panele nie zawierają szkodliwego ołowiu.

Audyt fotowoltaiczny z przedmontażową wizją lokalną odbywa się w kontekście montażu Instalacji w zakresie: planu umiejscowienia modułów fotowoltaicznych, rekomendacji zastosowanych u Klienta rozwiązań przeciwpożarowych, uzgodnień elektrycznych aspektów podłączenia Instalacji fotowoltaicznej (pod warunkiem udostępnienia niezbędnej dokumentacji),rekomendacji nośności konstrukcji dachu, uzgodnienia wizualnego stanu technicznego dachu (w tym pokrycia dachowego, konstrukcji dachu).

Moduły fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne, wykonane w technologii  MWT Half-Cut Perc  o  mocy 370 i 460 Wp, przeznaczone są do montażu na dachu płaskim, skośnym lub na gruncie. Posiadają zamontowaną tylną, miedzianą warstwą przewodzącą, zastępującą  tradycyjne  srebrno-ołowiane  szynowody  pozwalają uniknąć strat produkcyjnych, wynikających z zacienienia powierzchni ogniwa. Ponadto mają większą odporność na korozję i mikropęknięcia. Technologia HALF-CUT (ogniwa cięte na pół) to mniejsza strata mocy, ponieważ  każde ogniwo „transportuje” mniejszy prąd elektryczny. To także wyższa żywotność i lepsza praca w upalne dni, gdyż ogniwa połówkowe mają około 2 °C niższą temperaturę  niż moduły w technologii klasycznej. Panele słoneczne z modułami HALF-CUT radzą sobie lepiej z zacienieniami, ponieważ górna i dolna połowa modułu pracuje niezależnie od drugiej. Technologia PERC to dodatkowa warstwa izolatora w dolnej warstwie ogniwa.  Odbija ona ewentualne światło, które nie wytworzyło prądu za pierwszym razem i dotarło do dolnej części ogniwa. Dzięki odbiciu od izolatora (warstwy PERC), promienie słoneczne z powrotem trafiają w głąb ogniwa i mają drugą szansę  na produkcję  prądu. PERC pozwala zatem na uzyskanie wyższej sprawności modułu.

Gwarancja na elementy instalacji

12 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne w ofercie standardowej uzupełnia  10 lat gwarancji na inwerter oraz 2-letnia gwarancja na pozostałe elementy instalacji. Istnieje możliwość rozszerzenia gwarancji na pozostałe elementy do 10 lat  za dodatkową opłatą.

Gwarancja na sprawność modułów fotowoltaicznych

30 lat gwarancji na sprawność modułów to trzydziestoletnia gwarancja producenta na 82 %  sprawności paneli słonecznych SUNPORT, zabezpieczona przez Lloyd’s.  Oznacza to, że  produkcja energii przez panele w ciągu 30 lat nie zmaleje poniżej 82 %  przewidywanej przez producenta ich wydajności.

Montaż oraz zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego odbywa się w terminie maksymalnie do 60  dni od dnia zapłaty całości wynagrodzenia lub daty zawarcia umowy finansowania instalacji dotyczy instalacji o mocy do 50 kWp. W przypadku instalacji o mocy powyżej 50 kWp termin montażu ulega  wydłużeniu z powodu oczekiwania na wydanie decyzji, dotyczącej zezwolenia na budowę.

Instalacja fotowoltaiczna za pośrednictwem Power Lease Agreement (PLA)

Zawierając umowę PLA Przedsiębiorca płaci za energię elektryczną mniej, niż w przypadku kupowania jej w sieci energetycznej, gdyż jest ona produkowana z fotowoltaiki. Korzysta jednocześnie z ekologicznej energii, dzięki której firma zmniejsza swój ślad węglowy.

Instalacja fotowoltaiczna, która produkuje energię, jest własnością spółki Columbus. W pierwszej kolejności spółka Columbus jest odpowiedzialna za dobór mocy  instalacji, wykonanie projektu oraz uzyskanie wymaganych pozwoleń (jeśli będą wymagane),a następnie za sfinansowanie inwestycji  (koszty instalacji są pokrywane przez Spółkę).  Spółka Columbus montuje instalację fotowoltaiczną na nieruchomości dzierżawcy, a przez okres obowiązywania tej umowy serwisuje i utrzymuje pracę instalacji. Na podstawie umowy PLA instalacja fotowoltaiczna  jest dzierżawiona przedsiębiorcy, dzięki czemu może on korzystać z energii, która jest przez tę instalację produkowana. Przedsiębiorca, który podpisze umowę PLA, nie wnosi własnych środków finansowych na start. Zadaniem Dzierżawcy jest udostępnienie przestrzeni do postawienia instalacji, a później udostępnianie jej w przypadku ewentualnych prac serwisowych. Przedsiębiorca w czasie trwania umowy ma możliwość wykupu instalacji na własność.

Umowa PLA pozwala Dzierżawcy na korzystanie z instalacji, w zamian za co płaci on czynsz bazowy, będący stałą miesięczna opłatą, obliczaną na podstawie szacowanego wolumenu produkcji energii z instalacji. Na koniec roku kalendarzowego następuje rozliczenie dodatkowe, które polega na zweryfikowaniu, czy suma MWh wytworzonej energii elektrycznej jest wyższa, czy niższa, niż założona produktywność.  Jeżeli jest ona niższa Spółka zapłaci Dzierżawcy kwotę rozliczenia dodatkowego. W przypadku, gdy suma wytworzonej energii jest wyższa niż zakładana produktywność, Dzierżawca powinien zapłacić Spółce kwotę, która powstanie po dokonaniu rozliczenia. Gdy wytworzona energia jest równa zakładanej produktywności, rozliczenie dodatkowe nie będzie dokonywane.

PLA to zero inwestycji za najlepszą technologię na rynku i panele monokrystaliczne Sunport Power 460 Wp,

a przede wszystkim znaczne obniżenie kosztów za energię elektryczną!

Prowadzisz własną firmę i szukasz sposobu na oszczędności? Instalacja fotowoltaiczna pozwoli je poczynić, rozwiązując jednocześnie problemy ciągłych podwyżek prądu.

Słońce może pracować również dla Ciebie!   Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły!

Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 573 229 03 71