GO FREE
GO FREE - Magazyny Energii
Połączenie fotowoltaiki z magazynem energii pozwala na wykorzystanie w 100 % produkowanego prądu. Dostarczona do magazynu energia elektryczna wraca do gniazdka wtedy, gdy tego potrzebujemy. Przy optymalnie dobranej mocy obu systemów, Twój dom będzie całkowicie samowystarczalny!!! Magazyn energii sprawdzi się zwłaszcza w miejscach, gdzie występują częste przerwy w zasilaniu. Dzięki funkcji backup, system pozwoli na podtrzymanie pracy urządzeń domowych i zabezpieczy je przed przepięciami. Już  nigdy nie będziesz martwić się rozmrożoną lodówką !!!

Wyprodukowany z fotowoltaiki prąd :

- w pierwszej kolejności zasili urządzenia w Twoim domu

- nadwyżki energii trafia do magazynu

- kiedy magazyn będzie pełny, pozostała część nadwyżki trafi do sieci, skąd 80 % wróci do Ciebie.

 

GO FREE . To pakiet, która zawiera falownik hybrydowy Solis oraz magazyny energii Pylontech o pojemności od 4,8 kWh nawet do 14,2 kWh – producenta działającego na światowym rynku systemów magazynowania energii od 2013 roku.

Oba produkty stanowią kompletny system gromadzenia energii, wyznaczający nowe standardy w dziedzinie wydajności.

Domowe magazyny energii od Pylontech

Magazyny energii od Pylontech pozwalają na przechowywanie energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną, a także nieprzerwane zasilanie domu w przypadku awarii sieci energetycznej. Czym wyróżnia się producent i w jakiej technologii produkowane są akumulatory Pylontech?

O Pylontech

Pylontech to firma z siedzibą w Szanghaju, działająca na światowym rynku systemów magazynowania energii od 2013 roku. Do końca 2019 roku, firma uruchomiła ponad 1,5 GWh produktów w 50 krajach.

Pylontech w swoich fabrykach tworzą produkty od podstaw – od materiału katody, ogniw litowych, BMS i integracji systemów, aż po produkt dla użytkownika końcowego.

W swojej ofercie marka posiada produkty w zakresie od 12 V DC aż do 1000 V DC, przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego.

 

Technologia magazynów energii Pylontech

Magazyny energii od Pylontech wykonane są w technologii LiFePo – katoda zbudowana jest ze związku litu, żelaza, fosforu i tlenu. Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy jest żywotniejszym i bezpieczniejszym wariantem akumulatora litowo-jonowego. Technologia łączy w sobie zalety wysokiej wydajności prądowej oraz długiego czasu eksploatacji. Akumulatory LiFePo mają dużą gęstość energetyczną, dzięki czemu wyróżniają się możliwością dużej koncentracji energii. Urządzenia od Pylontech charakteryzują się również dużą odpornością na samorozładowywania. Dużą zaletą tych ogniw jest ich czas eksploatacji, który osiąga kilka tysięcy cykli ładowania/rozładowania. Akumulatory LiFePo nie są podatne na “efekt pamięci” występujący np. w bateriach Ni-Cd, Ni-MH czy AGM, powodujący “utratę” rzeczywistej pojemności.

Magazyny energii od Pylontech w ofercie Columbus Energy

W ofercie Columbus Energy znajdują się magazyny energii od Pylontech zarówno do zastosowań domowych jak do niewielkich obiektów komercyjnych.

Magazyn energii FORCE H2

Force H2 to najnowsza wersja wysokonapięciowego magazynu energii. Modułowy system magazynu Force H2 zapewnia konfiguracje pojemności od 7,1 kWh do 14,21 kWh. Konstrukcja pozwala podłączyć pionowo wiele urządzeń, a tym samym zwiększać pojemność magazynu.

Zalety:

 • modułowy design umożliwiający rozbudowę,

 • niezawodność i wydajność,

 • możliwość rozbudowy od 7-14 kWh pojemności,

 • szeroki zakres temperatur pracy od -20 ℃ do 60 ℃,

 • norma szczelności IP55,

 • 10 lat gwarancji producenta.


Magazyn energii US2000

US2000 od Pylontech to seria magazynów energii przeznaczona dla zastosowań domowych. US2000 umożliwia wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, przy zachowaniu min. 90% pojemności. Pojedynczy moduł (2,4 kWh) dostarcza do 5 kW. Konstrukcja pozwala podłączyć równolegle wiele urządzeń, a tym samym zwiększyć pojemność magazynu.

Zalety:

 • charakterystyczna dla technologii LiFePO4 bardzo długa żywotność ogniw i bezpieczeństwo,

 • nowoczesna, kompaktowa obudowa, która zajmuje niewiele miejsca

 • posiada system zabezpieczający przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem, wysoką i niska temperatura;

 • tryb automatycznego chłodzenia redukujący hałas,

 • szeroki zakres temperatur pracy od -10 ℃ do 50 ℃,

 • certyfikat bezpieczeństwa TüV CE UN38.3,

 • 10 lat gwarancji producenta.


Pylontech – magazyny energii z certyfikatem

Pylontech, jako pierwszy producent magazynów energii otrzymał od TUV Rheinland certyfikat 2Pfg 2511, jak i VDE-AR-E 2510-50 tym samym przechodząc najbardziej rygorystyczny standard certyfikacji na świecie.

TÜV Rheinland testuje systemy magazynowania energii pod kątem ich kwalifikacji zarówno pod kątem standardu VDE, jak i własnej normy 2Pfg 2511. Oba certyfikaty są uważane za pierwszy na świecie kompleksowy standard oceny systemów magazynowania energii.

Norma VDE określa surowe wymagania techniczne i warunki testowe dla systemów magazynowania energii w zakresie bezpieczeństwa systemu i baterii, zarządzania energią, magazynowania, transportu, instalacji, eksploatacji, konserwacji i ochrony środowiska.

Falownik hybrydowy może współpracować jednocześnie z siecią publiczną oraz tworzyć instalację on-grid pracującą z akumulatorami. Dostępny w ofercie Columbus Energy inwerter marki Solis, charakteryzujący się jedną z najwyższych sprawności na rynku, optymalizuje korzyści z użytkowania domowych systemów fotowoltaicznych współpracujących z magazynami energii. Czym wyróżniają się falowniki hybrydowe od Solis?

Falownik hybrydowy Solis – tryby pracy

Falownik hybrydowy Solis posiada możliwość pracy w trzech głównych trybach:

 • hybrydowym (on-grid z możliwością ładowania akumulatorów) –  inwerter podłączony jest do sieci energetycznej oraz do magazynu energii. Przetwarza ono energię z paneli słonecznych i w zależności od priorytetu ustawień zasila odbiorniki energetyczne w domu, ładuje akumulatory, odprowadza nadmiar wyprodukowanego prądu do sieci energetycznej.

 • on-grid – falownik podłączony jest jedynie do sieci energetycznej, ale nie jest podłączony do akumulatorów. Urządzenie przetwarza prąd stały produkowany przez instalację fotowoltaiczną na prąd zmienny,  zasila urządzenia w domu, a nadwyżkę prądu oddaje do sieci energetycznej,

 • off-grid – w tym trybie falownik zasila urządzenia w domu oraz ładuje akumulatory, nie jest podłączony do sieci zewnętrznej.


Falownik hybrydowy Solis – właściwości

Technologie zastosowane w hybrydowych falownikach Solis należą do najnowszych rozwiązań na rynku, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, a także zabezpieczenie na wypadek przerw w dostawie prądu. Falownik hybrydowy Solis oferuje:

 • sprawność na poziomie 98,4 %,

 • 2 wejścia MPPT i 4 wejścia DC i niskie napięcie startowe 26A DC umożliwiają wiele zastosowań,

 • wiele trybów pracy by zmaksymalizować zużycie własne;

 • wysoka wydajność ładowania i rozładowania;

 • kompatybilność z akumulatorami litowymi i kwasowo-ołowiowymi;

 • długą żywotność;

 • inteligentną funkcja BMS, poprawiająca niezawodność baterii;

 • 24-godzinne w pełni inteligentne zarządzanie energią;

 • zdalne sterowanie i funkcja aktualizacji w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa i łatwości obsługi technicznej.


Falowniki 1-fazowe i trójfazowe a magazyny energii

W ofercie Columbus Energy posiada hybrydowe falowniki jednofazowe, które mogą współpracować z niskonapięciowymi magazynami energii Pylontech – US2000 o pojemności 4,8 kWh. Dla falowników trójfazowych przeznaczone są wysokonapięciowe magazyny energii Force H2 o pojemności 7,1 kWh; 10,65 kWh, 14,2 kWh . Magazyny energii od Pylontech pozwalają na nieprzerwane zasilanie domu w przypadku awarii sieci energetycznej. Wykonane są w technologii LiFePo charakteryzują się wysoką wydajnością nawet po kilku tysiącach pełnych cykli i długą żywotnością.

Instalacja fotowoltaiczna wyposażona w falownik hybrydowy oraz magazyn energii to jeszcze większe możliwości korzystania z czystej energii i niezależność od sieci. Sprawdź naszą ofertę Go Power i dołącz do grona niezależnych!

 
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl
ul. Słonimskiego 4
42-218 Częstochowa
NIP 573 229 03 71