Przemysłowe panele Sunport 400W MWT
W standardowych ogniwach znajdują się charakterystyczne cienkie szyny zwane bus barami (BB), przez które przepływa prąd. Do tej pory producenci optymalizowali pracę ogniwa dokładając liczbę szynowodów. Najnowszym trendem jest jednak zastąpienie tradycyjnych bus barów elektrodami zbiorczymi. Na czym polega technologia MWT i jakie są zalety tego rozwiązania?

MWT Back Contact zamiast bus barów?

Bus bary są widoczne na ogniwie jako pionowe, srebrne pasma. Są one odpowiedzialne za przewodzenie prądu stałego. Producenci sukcesywnie zwiększają ilość szyn, dawniej ogniwa miały 3 główne bus bary, kolejne bardziej zaawansowane technologiczne 4 BB, a najnowsze pokrywane są 5 BB. Jaki jest minus tego rozwiązania? Zacienienie powierzchni absorbującej promieniowanie słoneczne. Rozwiązaniem tego problemu może być najnowsza technologia MWT.

Technologia ogniw kontaktowych MWT

Technologia ogniw kontaktowych MWT (Metal Wrap Through) pozwala wyeliminować straty wynikające z zacieniania przedniej powierzchni ogniwa przez bus bary, a także zlikwidować straty wynikające z rezystancji szeregowej.
W modułach MWT ogniwa posiadają elektrody na tylnej części, dzięki temu nie widzimy charakterystycznych pasm biegnących wzdłuż modułu. Na module widać jedynie granice poszczególnych ogniw. To rozwiązanie sprawia, że powierzchnia absorpcji promieniowania słonecznego jest większa, a co za tym idzie, większa jest też sprawność całego modułu. Co więcej, moduły wykorzystujące ogniwa kontaktowe są jeszcze bardziej odporne na mikropęknięcia.

Zalety ogniw kontaktowych MWT
• o 3% mniejsza powierzchnia zacienienia modułu, dzięki czemu promieniowanie słoneczne jest maksymalnie wykorzystywane,
• o 5% wyższa wydajność modułu,
• niski współczynnik temperatury -0,36%°C – wyższa wydajność nawet w upalne dni,
• dobre parametry elektryczne,
• ochrona przed degradacją indukowanym napięciem PID
• wysoka efektywność produkcji, gwarantowana przez 30 lat,
• bardzo niska rezystancja szeregowa modułów,
• technologia może być stosowana zarówno z klasycznymi modułami poli i mono, ale również z technologią PERC
• możliwość zachowania tej samej mocy przy mniejszym rozmiarze.

MWT od Sunport Power na wyłączność dla Columbus Energy

Wraz z końcem listopada br., Columbus Energy zawarło kontrakt z Sunport Power, który gwarantuje wyłączność na zakup i dystrybucję wszystkich produktów w technologii MWT w Polsce. Teraz technologia ogniw kontaktowych azjatyckiego producenta dostępna jest tylko dla Klientów Columbus Energy.
Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl
ul. Słonimskiego 4
42-218 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 573 229 03 71