Go Free- fotowoltaika z magazynem energii.
Instalacja fotowoltaiczna wyposażona w magazyn energii z falownikiem hybrydowym to jeszcze większe możliwości korzystania z zielonej energii i niezależność od sieci. Przerwy w dostawie prądu nie będą Cię dotyczyć!

Oferta Go Free, którą Państwu prezentujemy, jako Autoryzowany  Partner Agencyjny firmy Columbus Energy to instalacja fotowoltaiczna wzbogacona o inwerter hybrydowy oraz magazyn energii. Go Free to :

 • inwerter hybrydowy Solis,
 • magazyn energii Pylontech,
 • panele fotowoltaiczne SUNPORT w technologii mono 370 Wp MWT HALF-CUT PERC Full Black,
 • pełne okablowanie, zabezpieczenia elektryczne, konstrukcja montażowa,
 • montaż instalacji fotowoltaicznej w 10 dni,
 • korzystne finansowanie w razie potrzeby – od 4,5% RRSO, rata stała nawet na 10 lat,
 • 30 lat gwarancji na 82 % sprawności paneli fotowoltaicznych,
 • wysoki  standard instalacyjny,
 • e-monitoring instalacji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu,
 • Gwarancja Totalna 15 lat,
 • zgłoszenie wniosku o przyłączenie mikroinstalacji do zakładu energetycznego w 10 dni.

 

Inwerter hybrydowy Solis

Inwerter (falownik) hybrydowy Solis może współpracować jednocześnie z siecią publiczną oraz tworzyć instalację pracującą z magazynem energii, który zabezpiecza w sytuacji przerw w dostawie prądu. Falowniki hybrydowe Solis charakteryzują się sprawnością  na poziomie 98,4 %,  dwoma wejściami  MPPT i czteroma  wejściami  DC oraz niskim napięciem startowym DC. Posiadają też wiele trybów pracy, wysoką wydajność ładowania i rozładowania, długą żywotność, funkcję BMS, która poprawia niezawodność baterii, 24-godzinne w pełni inteligentne zarządzanie energią oraz zdalne sterowanie i funkcję aktualizacji, w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa i łatwości obsługi technicznej. Inwertery  Solis wykonywane są z najlepszej jakości komponentów globalnych producentów. Inwertery Solis dostępne są w modelach jednofazowych i trójfazowych. Posiadają długą żywotność – ponad 20 lat.  100% inwerterów jest testowanych przed montażem.

Falownik hybrydowy Solis posiada możliwość pracy w trzech głównych trybach:

 • hybrydowym (on-grid z możliwością ładowania akumulatorów) –  inwerter podłączony jest wówczas do sieci energetycznej oraz do magazynu energii. Przetwarza ono energię z paneli słonecznych i w zależności od priorytetu ustawień zasila odbiorniki energetyczne w domu, ładuje akumulatory, odprowadza nadmiar wyprodukowanego prądu do sieci energetycznej.
 • on-grid – falownik podłączony jest wtedy jedynie do sieci energetycznej, nie jest podłączony do akumulatorów. Urządzenie przetwarza prąd stały produkowany przez instalację fotowoltaiczną na prąd zmienny,  zasila urządzenia w domu, a nadwyżkę prądu oddaje do sieci energetycznej,
 • off-grid – w tym trybie falownik zasila urządzenia w domu oraz ładuje akumulatory, nie jest podłączony do sieci zewnętrznej.
Magazyny energii  to nieprzerwane zasilanie domu w przypadku awarii sieci energetycznej.

W naszej ofercie, jako Autoryzowanego Partnera Agencyjnego Columbus, znajdują się magazyny energii Pylontech do zastosowań domowych oraz  do niewielkich obiektów komercyjnych.

Magazyn energii sprawdzi się zwłaszcza w miejscach, gdzie występują częste przerwy w zasilaniu. System pozwoli na podtrzymanie pracy urządzeń domowych i zabezpieczy je przed przepięciami. Połączenie instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii pozwala na wykorzystanie w 100 % produkowanego prądu. Dostarczona do magazynu energia elektryczna wraca  wtedy, gdy jest taka potrzeba. Wyprodukowany z fotowoltaiki prąd w pierwszej kolejności zasili  domowe urządzenia, a nadwyżki energii trafią do magazynu. Kiedy magazyn będzie pełny, dopiero wówczas pozostała część nadwyżki trafi do sieci, skąd 80 % wróci z powrotem

Magazyny energii Pylontech charakteryzują się wysoką wydajnością nawet po kilku tysiącach pełnych cykli ładowania/rozładowania oraz długą żywotnością. Wykonane są w technologii LiFePO ( katoda zbudowana jest ze związku litu, żelaza, fosforu i tlenu. Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy jest żywotniejszym i bezpieczniejszym wariantem akumulatora litowo-jonowego. Technologia łączy w sobie zalety wysokiej wydajności prądowej oraz długiego czasu eksploatacji).

Do hybrydowego falownika jednofazowego przeznaczony jest nisko napięciowy magazyn energii Pylontech US2000 o pojemności 4,8 kWh. Przeznaczony jest dla zastosowań domowych. US2000 umożliwia wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, przy zachowaniu min. 90% pojemności. Pojedynczy moduł (2,4 kWh) dostarcza do 5 kW. Konstrukcja pozwala podłączyć równolegle wiele urządzeń.

Dla falowników trójfazowych przeznaczone są magazyny energii Force H2 o pojemności 7.1 kWh, 10.65 kWh, 14.2 kWh . Force H2 to najnowsza wersja wysokonapięciowego magazynu energii. Konstrukcja pozwala podłączyć pionowo wiele urządzeń, a tym samym zwiększać pojemność magazynu.

Najważniejsze zalety magazynów energii Pylontech:

 • charakterystyczna dla technologii LiFePO4 bardzo długa żywotność ogniw i bezpieczeństwo,
 • nowoczesna, kompaktowa obudowa, która zajmuje niewiele miejsca,
 • posiada system zabezpieczający przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem, wysoką i niską temperaturą,
 • tryb automatycznego chłodzenia redukujący hałas,
 • szeroki zakres temperatur pracy: od -10 ℃ do 50 ℃ (US2000) oraz od -20 ℃ do 60 ℃ (Force H2),
 • certyfikat bezpieczeństwa TüV Rheinland *,
 • norma szczelności IP55
 • 10 lat gwarancji producenta.

*Firma Pylontech, jako pierwszy producent magazynów energii otrzymał od TUV Rheinland certyfikat( 2Pfg 2511) oraz spełnił normę  VDE (AR-E 2510-50) przechodząc najbardziej rygorystyczny standard certyfikacji na świecie.
TÜV Rheinland testuje systemy magazynowania energii pod kątem ich kwalifikacji zarówno pod kątem standardu VDE, jak i własnej normy 2Pfg 2511. Oba certyfikaty są uważane za pierwszy na świecie kompleksowy standard oceny systemów magazynowania energii.
Norma VDE określa surowe wymagania techniczne i warunki testowe dla systemów magazynowania energii w zakresie bezpieczeństwa systemu i baterii, zarządzania energią, magazynowania, transportu, instalacji, eksploatacji, konserwacji i ochrony środowiska.

 

 
Panele słoneczne SUNPORT 370 Wp MWT HALF-CUT PERC Full Black

Panele słoneczne SUNPORT 370 Wp Full Black, produkowane są  w najnowocześniejszej technologii MWT HALF-CUT PERC. Moduły MWT posiadają zamontowaną tylną, miedzianą warstwą przewodzącą, zastępującą  tradycyjne  srebrno-ołowiane  szynowody  pozwalają uniknąć strat produkcyjnych, wynikających z zacienienia powierzchni ogniwa. Ponadto mają większą odporność na korozję i mikropęknięcia. Technologia HALF-CUT (ogniwa cięte na pół) to mniejsza strata mocy, ponieważ  każde ogniwo „transportuje” mniejszy prąd elektryczny. To także wyższa żywotność i lepsza praca w upalne dni, gdyż ogniwa połówkowe mają około 2 °C niższą temperaturę  niż moduły w technologii klasycznej. Panele słoneczne z modułami HALF-CUT radzą sobie lepiej z zacienieniami, ponieważ górna i dolna połowa modułu pracuje niezależnie od drugiej. Technologia PERC to dodatkowa warstwa izolatora w dolnej warstwie ogniwa.  Odbija ona ewentualne światło, które nie wytworzyło prądu za pierwszym razem i dotarło do dolnej części ogniwa. Dzięki odbiciu od izolatora (warstwy PERC), promienie słoneczne z powrotem trafiają w głąb ogniwa i mają drugą szansę  na produkcję  prądu. PERC pozwala zatem na uzyskanie wyższej sprawności modułu. Moduły fotowoltaiczne monokrystaliczne 370 Wp MWT HALF-CUT PERC Full Black przeznaczone są do montażu na dachu budynku lub do montażu na gruncie.

Montaż instalacji fotowoltaicznej w 10 dni

Na początek zadbamy o to, by instalacja fotowoltaiczna w pełni zaspokajała zapotrzebowanie gospodarstwa domowego, poprzez analizę rachunków za energię elektryczną oraz analizę możliwości wykonania montażu instalacji  we wskazanym miejscu (audyt fotowoltaiczny). Następnie dobierzemy optymalną moc instalacji. (Audyt fotowoltaiczny można przeprowadzić również na etapie budowy domu, opierając się na planach budowy oraz prognozowanym zużyciu energii elektrycznej). Na podstawie audytu zostanie przygotowany  projekt koncepcyjny instalacji oraz plan niezbędnych do wykonania prac.

Korzystne finansowanie

W razie potrzeby możemy zaproponować  korzystne finansowanie, ze stałą ratą nawet na 10 lat przy RRSO od 4,5%. Istnieje możliwość skredytowania 100 % wartości inwestycji. Każdy zapłacony rachunek za prąd przepada bezpowrotnie. Natomiast rata kredytu, którą można płacić zamiast niego, spłacałaby Twoją osobistą EKO –  inwestycję,  jaką jest fotowoltaika.

Gwarancja Totalna na 15 lat

Gwarancja Totalna na 15 lat ze stałym wsparciem ekspertów oraz szybkim i profesjonalnym serwisem DOOR TO DOOR  obejmuje poniższe elementy instalacji fotowoltaicznej, dzięki której zyskują Państwo pewność ciągłej produkcji energii przez 15 lat:

 • wykonanie usługi montażu
 • inwerter
 • panele fotowoltaiczne
 • zabezpieczenia
 • okablowanie
 • zewnętrzny moduł Wi-Fi
 • system montażowy

 

Columbus Care

Columbus Care jest  unikatową i kompleksową usługą dostarczania i montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z pozyskaniem finansowania, przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej i monitorowaniem rachunków z zakładu energetycznego. To także monitoring instalacji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu oraz  bezpłatne wsparcie specjalistów Columbus Energy.

Usługa Columbus Care została doceniona prestiżową nagrodą – godłem „Teraz Polska”

Skontaktuj się z nami . Jako Autoryzowany Partner Agencyjny Columbus gwarantujemy najwyższą jakość usług i opiekę podczas całego procesu! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły oferty!

 

Sprawdź również naszą ofertę Go Power i dołącz do grona niezależnych!

Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 573 229 03 71