Fotowoltaika z magazynem energii.
Instalacja fotowoltaiczna wyposażona w magazyn energii z falownikiem hybrydowym to jeszcze większe możliwości korzystania z zielonej energii, ponieważ magazyn energii pozwala na wykorzystanie 100 % produkowanego prądu. Poza tym, umożliwia większe uniezależnienie się od sieci, gdyż z magazynem energii przerwy w dostawie prądu nie będą Cię dotyczyć!
Inwerter hybrydowy Solis

Inwerter (falownik) hybrydowy Solis może współpracować jednocześnie z siecią publiczną oraz tworzyć instalację pracującą z magazynem energii, który zabezpiecza w sytuacji przerw w dostawie prądu. Falowniki hybrydowe Solis charakteryzują się sprawnością  na poziomie 98,4 %,  dwoma wejściami  MPPT i czteroma  wejściami  DC oraz niskim napięciem startowym DC. Posiadają też wiele trybów pracy, wysoką wydajność ładowania i rozładowania, długą żywotność, funkcję BMS, która poprawia niezawodność baterii, 24-godzinne w pełni inteligentne zarządzanie energią oraz zdalne sterowanie i funkcję aktualizacji, w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa i łatwości obsługi technicznej. Inwertery  Solis wykonywane są z najlepszej jakości komponentów globalnych producentów. Inwertery Solis dostępne są w modelach jednofazowych i trójfazowych. Posiadają długą żywotność – ponad 20 lat.  100% inwerterów jest testowanych przed montażem.

Falownik hybrydowy Solis posiada możliwość pracy w trzech głównych trybach:

 • hybrydowym (on-grid z możliwością ładowania akumulatorów) –  inwerter podłączony jest wówczas do sieci energetycznej oraz do magazynu energii. Przetwarza ono energię z paneli słonecznych i w zależności od priorytetu ustawień zasila odbiorniki energetyczne w domu, ładuje akumulatory, odprowadza nadmiar wyprodukowanego prądu do sieci energetycznej.
 • on-grid – falownik podłączony jest wtedy jedynie do sieci energetycznej, nie jest podłączony do akumulatorów. Urządzenie przetwarza prąd stały produkowany przez instalację fotowoltaiczną na prąd zmienny,  zasila urządzenia w domu, a nadwyżkę prądu oddaje do sieci energetycznej,
 • off-grid – w tym trybie falownik zasila urządzenia w domu oraz ładuje akumulatory, nie jest podłączony do sieci zewnętrznej.
Magazyny energii  to nieprzerwane zasilanie domu w przypadku awarii sieci energetycznej.

W naszej ofercie, jako Autoryzowanego Partnera Agencyjnego Columbus, znajdują się magazyny energii Pylontech do zastosowań domowych oraz  do niewielkich obiektów komercyjnych.

Magazyn energii sprawdzi się zwłaszcza w miejscach, gdzie występują częste przerwy w zasilaniu. System pozwoli na podtrzymanie pracy urządzeń domowych i zabezpieczy je przed przepięciami. Połączenie instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii pozwala na wykorzystanie w 100 % produkowanego prądu. Dostarczona do magazynu energia elektryczna wraca  wtedy, gdy jest taka potrzeba. Wyprodukowany z fotowoltaiki prąd w pierwszej kolejności zasili  domowe urządzenia, a nadwyżki energii trafią do magazynu. Kiedy magazyn będzie pełny, dopiero wówczas pozostała część nadwyżki trafi do sieci, skąd 80 % wróci z powrotem

Magazyny energii Pylontech charakteryzują się wysoką wydajnością nawet po kilku tysiącach pełnych cykli ładowania/rozładowania oraz długą żywotnością. Wykonane są w technologii LiFePO ( katoda zbudowana jest ze związku litu, żelaza, fosforu i tlenu. Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy jest żywotniejszym i bezpieczniejszym wariantem akumulatora litowo-jonowego. Technologia łączy w sobie zalety wysokiej wydajności prądowej oraz długiego czasu eksploatacji).

Do hybrydowego falownika jednofazowego przeznaczony jest nisko napięciowy magazyn energii Pylontech US2000 o pojemności 4,8 kWh. Przeznaczony jest dla zastosowań domowych. US2000 umożliwia wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, przy zachowaniu min. 90% pojemności. Pojedynczy moduł (2,4 kWh) dostarcza do 5 kW. Konstrukcja pozwala podłączyć równolegle wiele urządzeń.

Dla falowników trójfazowych przeznaczone są magazyny energii Force H2 o pojemności 7.1 kWh, 10.65 kWh, 14.2 kWh . Force H2 to najnowsza wersja wysokonapięciowego magazynu energii. Konstrukcja pozwala podłączyć pionowo wiele urządzeń, a tym samym zwiększać pojemność magazynu.

Najważniejsze zalety magazynów energii Pylontech:

 • charakterystyczna dla technologii LiFePO4 bardzo długa żywotność ogniw i bezpieczeństwo,
 • nowoczesna, kompaktowa obudowa, która zajmuje niewiele miejsca,
 • posiada system zabezpieczający przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem, wysoką i niską temperaturą,
 • tryb automatycznego chłodzenia redukujący hałas,
 • szeroki zakres temperatur pracy: od -10 ℃ do 50 ℃ (US2000) oraz od -20 ℃ do 60 ℃ (Force H2),
 • certyfikat bezpieczeństwa TüV Rheinland *,
 • norma szczelności IP55
 • 10 lat gwarancji producenta.

*Firma Pylontech, jako pierwszy producent magazynów energii otrzymał od TUV Rheinland certyfikat( 2Pfg 2511) oraz spełnił normę  VDE (AR-E 2510-50) przechodząc najbardziej rygorystyczny standard certyfikacji na świecie.
TÜV Rheinland testuje systemy magazynowania energii pod kątem ich kwalifikacji zarówno pod kątem standardu VDE, jak i własnej normy 2Pfg 2511. Oba certyfikaty są uważane za pierwszy na świecie kompleksowy standard oceny systemów magazynowania energii.
Norma VDE określa surowe wymagania techniczne i warunki testowe dla systemów magazynowania energii w zakresie bezpieczeństwa systemu i baterii, zarządzania energią, magazynowania, transportu, instalacji, eksploatacji, konserwacji i ochrony środowiska.

 

 
Korzystne finansowanie

W razie potrzeby możemy zaproponować  korzystne finansowanie, ze stałą ratą nawet na 10 lat przy RRSO od 6,65%. Istnieje możliwość skredytowania 100 % wartości inwestycji. Każdy zapłacony rachunek za prąd przepada bezpowrotnie. Natomiast rata kredytu, którą można płacić zamiast niego, spłacałaby Twoją osobistą EKO –  inwestycję.

Skontaktuj się z nami . Jako Autoryzowany Partner Agencyjny Columbus gwarantujemy najwyższą jakość usług i opiekę podczas całego procesu! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły oferty!

 

Sprawdź również naszą ofertę Go Power i dołącz do grona niezależnych!

Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 573 229 03 71