Podczas produkcji prądu z elektrowni słonecznej jego niewykorzystana część jest przekazywana do sieci elektrycznej. Jednak dzięki specjalnym magazynom można przechowywać cały zasób energii. Urządzenia te gromadzą prąd, więc jesteśmy w stanie uniknąć części opłat za jego nadprodukcję zakładom elektrycznym.
Magazyny Energii Pylontech
Jak działa magazyn energii?

Aby wykorzystać potencjał tego urządzenia, potrzebujemy falownika hybrydowego i baterii fotowoltaicznych. Przekazują one prąd do zasilania urządzeń elektrycznych w naszym domu. Baterie fotowoltaiczne i inwertery hybrydowe są przyjazne dla środowiska, gdyż nie przyczyniają się do emisji CO2. Magazyn energii dopiero gdy jest w pełni naładowany przepuszcza prąd do firmy energetycznej, więc nie musimy oddawać jego całego zasobu.

Falownik hybrydowy do fotowoltaiki nagromadza prąd, który można wykorzystać w awaryjnych sytuacjach. Umożliwia to niezależność od zakładów elektrycznych, co jest dużym atutem. Ponadto nie trzeba martwić się brakami w dostawie prądu, ponieważ falownik hybrydowy będzie pracował nawet podczas awarii sieci. Falowniki do fotowoltaiki przekształcają prąd stały w zmienny. Urządzenia elektryczne działają dzięki nim i bateriom.

Stały dostęp do prądu

Magazyny energii nadają się do domów z fotowoltaiką, gdzie zdarzają się przerwy w dostawie prądu, co pozwoli utrzymać pracę urządzeń. Można je również traktować jako wielkie baterie, z których możemy korzystać dowolnie, a kolejnym atutem jest opcja prostej rozbudowy poprzez dołożenie dodatkowym bloków magazynujących. Całość sprawia, że urządzenia te idealnie współgrają z instalacjami fotowoltaicznymi.

Jesteśmy w stanie rozsądniej zatrzymać nadmiar prądu i wykorzystać go w przypadkach, kiedy instalacja fotowoltaiczna nie będzie w stanie go wygenerować bądź wystąpią dłuższe przerwy w jego dostawie. Sprawdzą się tutaj idealnie magazyny energii stosowane w fotowoltaice. Dzięki nim korzystanie z prądu jest możliwe o każdej porze, także w nocy oraz w trudnych warunkach atmosferycznych.

Magazyny energii Pylontech

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości magazyny firmy Pylontech, która przoduje pod względem wykorzystywania samodzielnie opracowanych technologii. Magazyny Pylontech to przede wszystkim:

  • Nowatorski design
  • Prosta modułowa rozbudowa
  • Bezawaryjne działanie
  • Szczelność zgodna z normą IP55
  • Gwarancja na 10 lat
  • Funkcja backup – magazyn zareaguje na przerwę w dostawie energii elektrycznej w 40 ms

 

 

 
Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 949 226 22 70