Fotowoltaika dla domu w ofercie Go Green
Oferta Go Green - dzięki niej staną się Państwo posiadaczami nowoczesnej technologicznie instalacji fotowoltaicznej, uzupełnionej o unikatowe, profesjonalne i kompleksowe usługi dodatkowe od lidera rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce-firmy Columbus Energy, której jesteśmy Autoryzowanym Partnerem Agencyjnym. Oferta dostępna jest również dla Przedsiębiorców, przy instalacji o mocy do 10 kWp.
Fotowoltaika dla Firmy w ofercie Go Biznes lub za pośrednictwem PLA.

Jako Autoryzowany Partner Agencyjny Columbus Energy, w naszej ofercie dla Przedsiębiorców posiadamy dwie propozycje instalacji fotowoltaicznej ( powyżej 10 kWp) dopasowanej do potrzeb firmy:

 • Instalację fotowoltaiczną bez konieczności ponoszenia kosztów inwestycji – za pośrednictwem umowy Power Lease Agreement (PLA),
 • Instalację fotowoltaiczną na własność w ofercie Go Biznes.

Słowo fotowoltaika (często błędnie nazywana fotowoltaniką) jest połączeniem dwóch wyrażeń – greckiego słowa phōs oznaczającego światło i jednostki pomiaru napięcia – volt. Łatwo zatem wywnioskować, że fotowoltaika to po prostu prąd generowany przez słońce.

W jaki sposób uzyskujemy prąd ze słońca?

Na ogniwa fotowoltaiczne padają promienie słoneczne, a dzięki odkrytemu w 1839 roku przez Aleksandra Becquerela efektowi fotowoltaicznemu, powstaje w nich prąd stały. Wygenerowany przez panele prąd trafia następnie do falownika (inwertera), gdzie przekształcany jest w prąd zmienny i po kablach zasila urządzenia domowe,dzięki wyższemu napięciu wypierając z domu prąd sieciowy. Niewykorzystany na bieżąco, wyprodukowany z fotowoltaiki prąd, trafia do sieci i zaczyna zasilać wszystkie domy w okolicy. Owa nadwyżka, zgodnie z prawem, wraca bezpośrednio z sieci (80%  przy instalacjach do 10 kWp, lub 70% przy instalacjach powyżej 10 kWp). Zatem generując nadprodukcję prądu w miesiącach letnich, bez problemu możemy wykorzystać ją do zasilania domu również wieczorami oraz zimą.

Same panele fotowoltaiczne są najczęściej mylone z kolektorami słonecznymi, służącymi do podgrzewania wody. Zamontowana instalacja fotowoltaiczna nie potrzebuje czasowych przeglądów technicznych, serwisów czy np. wymiany glikolu, jak ma to miejsce w przypadku kolektorów. Koszt domowej instalacji fotowoltaicznej jest bezpośrednio uzależniony od tego ile prądu zużywamy.

Dobór mocy instalacji fotowoltaicznej

Zanim przystąpimy do montażu instalacji fotowoltaicznej, najważniejszy jest właściwy dobór mocy systemu. W przypadku gospodarstw domowych moc fotowoltaiki powinna być dobrana tak, by wyprodukowana w ciągu roku energia nie przekraczała rocznego zużycia. Jak dobrać odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej ? W tym zazwyczaj pomoże firma zakładająca instalację, warto jednak wiedzieć, od czego zależy dopasowanie wielkości elektrowni słonecznej. Dlatego najważniejszym aspektem przy doborze mocy instalacji fotowoltaicznej jest określenie ile prądu zużywamy w domu ciągu roku. Od tego parametru będzie zależeć wielkość i cena instalacji fotowoltaicznej oraz bezpośrednio okres zwrotu inwestycji. W tym celu należy posłużyć się rachunkami za prąd – najlepiej podsumowującymi cały ubiegły rok lub ostatnie miesiące. Na ich podstawie jesteśmy w stanie dobrać przybliżoną moc instalacji, tak by nie była ona ani za mała, ani przewymiarowana. Na tym etapie należy też wziąć też pod uwagę możliwy wzrost zapotrzebowania w najbliższym czasie, tzn. czy mamy zamiar w najbliższym czasie np. zmienić sposób ogrzewania na elektryczne, czy zamontować pompę ciepła, czy też dokupić energochłonne urządzenia (zmywarkę, większą lodówkę, klimatyzator, płytę indukcyjną). Każdy taki czynnik, który weźmiemy pod uwagę pomoże nam lepiej zaplanować wielkość instalacji fotowoltaicznej. Na podstawie analizy rachunków otrzymanych z zakładu energetycznego z uwzględnieniem zasad rozliczania energii w postaci opustów, możemy już określić przybliżoną moc instalacji, jaka będzie odpowiednia dla naszego domu.

Dobierając moc instalacji można sugerować się tym, że w polskich warunkach nasłonecznienia na każde zużyte rocznie 1000 kWh energii dobiera się 1,25 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej.

Najlepiej, jeśli instalacja dobrana jest tak, by w pełni pokrywała zapotrzebowanie gospodarstwa. Zainstalowanie mniejszej mocy niż zużycie (instalacja fotowoltaiczna niedowymiarowana) skutkuje jedynie tym, że oszczędności na rachunkach za prąd będą mniejsze. Okres zwrotu instalacji fotowoltaicznej pozostanie na podobnym poziomie jak w przypadku instalacji pokrywającej w pełni zapotrzebowanie. Zbyt duża moc instalacji (instalacja fotowoltaiczna przewymiarowana) , to wyższe nakłady finansowe na inwestycję i długi okres zwrotu. Oszczędności nie będą większe, ponieważ nadmiar energii może zostać utracony. (System rozliczeń dla Prosumentów umożliwia odbiór wyprodukowanych nadwyżek energii przesłanych do sieci w okresie do 365 dni od daty odczytu rozliczeniowego w parytecie 1 : 0,8 dla mikroinstalacji o mocy do 10 kW oraz 1 : 0,7 dla mikroinstalacji powyżej 10 kW).

Dla budynków już istniejących określenie mocy instalacji jest łatwiejsze ponieważ dobiera się ją do średniej wysokości rachunków za prąd za ostatni rok. W przypadku nowych budynków zużycie prądu trzeba oszacować na podstawie planowanego zużycia, a więc określić ilość i rodzaj urządzeń energochłonnych oraz liczbę domowników. Gdy podczas eksploatacji, instalacja okaże się za mała, zawsze istnieje możliwość rozbudowy systemu.

Możliwości montażowe

Przed przystąpieniem do prac montażowych konieczne jest też określenie możliwości instalacyjnych, w tym powierzchni dachu/gruntu, ekspozycji powierzchni względem słońca, kąta nachylenia połaci dachowej oraz możliwości występowania zacienień. Ważna jest także ocena więźby dachowej i pokrycia. Jeśli warunki nie są sprzyjające np. dach na wschód i zachód, możliwe, że trzeba będzie dobrać większą moc instalacji, tak by ta pokryła całkowite zapotrzebowanie gospodarstwa na energię elektryczną.

Dlaczego ważna jest wielkość dachu? Często zadawanym pytaniem przez inwestorów jest – „Ile paneli fotowoltaicznych na 1kW ?”. Na taką wielkość instalacji potrzeba około 3 paneli. Powierzchnia jaką zajmie taka instalacja to ok. 4,5 m2. W przypadku 4kW będzie to już ponad 18 m2, a 10kW – 45m2. Jeśli dach ma niewystarczającą powierzchnię, należy wziąć pod uwagę montaż instalacji na gruncie.

Zwiększenie mocy istniejącej już instalacji fotowoltaicznej

Jeśli w najbliższym czasie nie planujemy zwiększyć zużycia, nie należy przewymiarować instalacji, ponieważ zawsze istnieje możliwość rozbudowy o kolejne moduły. W przypadku niewielkiego wzrostu zużycia energii, gdy wystarczy dołożyć 1 lub 2 panele, często jest to możliwe bez wymiany inwertera. Jednak gdy rozbudowa ma być znaczna, dobrym wyjściem jest wykorzystanie mikroinwerterów. Taka instalacja fotowoltaiczna będzie działała niezależnie od pierwotnego systemu, nie ma potrzeby wymiany inwertera i możliwe jest dobranie paneli o dowolnej technologii

Chociaż w internecie można znaleźć wiele kalkulatorów fotowoltaicznych, które mogą policzyć moc instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu, my zachęcamy do bezpłatnej konsultacji z naszym doradcą energetycznym, który na podstawie zużycia, możliwości montażowych, projektu technicznego oraz parametrów technicznych paneli fotowoltaicznych, precyzyjnie oceni jaka wielkość systemu będzie najkorzystniejsza. Dlaczego to tak ważne? Na moc montowanej na Twoim dachu fotowoltaiki wpływ ma nie tylko łączne zużycie prądu, ale też aspekty techniczne: kąt nachylenia dachu, jego orientacja względem kierunku geograficznego, czy nawet tryb życia domowników.  To aspekty, których często pod uwagę nie weźmie nawet najlepszy kalkulator fotowoltaiki!

Instalacja fotowoltaiczna dla domu

Go Green to pierwszy krok w stronę zielonej energii!

W naszej ofercie Go Green , jako Autoryzowanego Partnera Agencyjnego firmy Columbus Energy posiadamy :

 • moduły fotowoltaiczne Sunport w technologii mono 370 Wp MWT HALF-CUT PERC Full Black,
 • inwerter sieciowy lub hybrydowy Solis,
 • montaż instalacji fotowoltaicznej w 10 dni,
 • korzystne finansowanie w razie potrzeby – od 4,5% RRSO, rata stała nawet na 10 lat,
 • Gwarancję Totalną na 15 lat,
 • 30 lat gwarancji na 82 % sprawność modułów,
 • wysoki standard instalacyjny,
 • e-monitoring instalacji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu,
 • zgłoszenie mikroinstalacji w 10 dni.
Panele fotowoltaiczne

Stosowane w oferowanych instalacjach panele słoneczne SUNPORT 370 Wp Full Black, produkowane są  w najnowocześniejszej technologii MWT HALF-CUT PERC. Moduły MWT posiadają zamontowaną tylną, miedzianą warstwą przewodzącą, zastępującą  tradycyjne  srebrno-ołowiane  szynowody  pozwalają uniknąć strat produkcyjnych, wynikających z zacienienia powierzchni ogniwa. Ponadto mają większą odporność na korozję i mikropęknięcia. Technologia HALF-CUT (ogniwa cięte na pół) to mniejsza strata mocy, ponieważ  każde ogniwo „transportuje” mniejszy prąd elektryczny. To także wyższa żywotność i lepsza praca w upalne dni, gdyż ogniwa połówkowe mają około 2 °C niższą temperaturę  niż moduły w technologii klasycznej. Panele słoneczne z modułami HALF-CUT radzą sobie lepiej z zacienieniami, ponieważ górna i dolna połowa modułu pracuje niezależnie od drugiej. Technologia PERC to dodatkowa warstwa izolatora w dolnej warstwie ogniwa.  Odbija ona ewentualne światło, które nie wytworzyło prądu za pierwszym razem i dotarło do dolnej części ogniwa. Dzięki odbiciu od izolatora (warstwy PERC), promienie słoneczne z powrotem trafiają w głąb ogniwa i mają drugą szansę  na produkcję  prądu. PERC pozwala zatem na uzyskanie wyższej sprawności modułu. Moduły fotowoltaiczne monokrystaliczne 360 Wp MWT HALF-CUT PERC Full Black przeznaczone są do montażu na dachu budynku lub do montażu na gruncie.

Inwertery sieciowe Solis

Inwertery (falowniki) sieciowe Solis stosowane w oferowanych przez nas instalacjach, wykonywane są z najlepszej jakości komponentów globalnych producentów.  Charakteryzują się wysoką trwałością i wydajnością nawet w najbardziej wymagających środowiskach, co potwierdza fakt, że Solis jako jeden z pierwszych producentów inwerterów przeszedł testy niezawodności PVEL (Instytut zajmujący się badaniem niezawodności i wydajności inwerterów i paneli słonecznych).   Inwertery Solis dostępne są w modelach jednofazowych i trójfazowych. Są kompatybilne z siecią i systemami magazynowania. Posiadają długą żywotność – ponad 20 lat.  100% inwerterów jest testowanych przed montażem, a ich maksymalna wydajność jest klasyfikowana na poziomie 97,5% – 98,3% ( w zależności od modelu).
Inwertery Solis to także szeroki zakres napięcia wejściowego, podwójna konstrukcja MPPT ( MPPT to zaawansowany układ śledzenia maksymalnego punktu mocy ( ang. Maximum Power Point Tracking), który może zwiększyć ilość uzyskanej energii nawet o 20%  w relacji do falownika bez układu MPPT)* z precyzyjnym algorytmem MPPT, kompaktowa i lekka jednostka pozwalająca na łatwy montaż, klasa ochrony IP65 zapewniająca wysoką odporność na trudne warunki pracy na zewnątrz, interfejs RS 485, WiFi / GPRS (opcjonalny), przyjazna dla użytkownika aplikacja do monitorowania, zabezpieczenia  przed zwarciem, nadprądowe przed odwrotną polaryzacją DC oraz <0.2% wskaźnika awaryjności(potwierdzone  przez niezależną firmę konsultingową DNV-GL prowadzącą wszechstronne badania komponentów instalacji).

Inwertery Solis cieszą się powodzeniem w  ponad 100 krajach –min. obsługują turbiny wiatrowe na wieży Eiffla .

W naszej ofercie znajdują się  również inwertery hybrydowe, współpracujące z magazynami energii (dostępne w ofercie Go Free).

Montaż instalacji fotowoltaicznej w 10 dni – Na początek zadbamy o to, by instalacja fotowoltaiczna w pełni zaspokajała zapotrzebowanie gospodarstwa domowego, poprzez analizę rachunków za energię elektryczną oraz analizę możliwości wykonania montażu instalacji  we wskazanym miejscu (audyt fotowoltaiczny). Następnie dobierzemy optymalną moc instalacji. (Audyt fotowoltaiczny można przeprowadzić również na etapie budowy domu, opierając się na planach budowy oraz prognozowanym zużyciu energii elektrycznej). Na podstawie audytu zostanie przygotowany  projekt koncepcyjny instalacji oraz plan niezbędnych do wykonania prac. Większość instalacji z oferty Go Green dla Klienta indywidualnego montowana jest w ciągu jednego dnia roboczego.

Korzystne finansowanie

W razie potrzeby możemy zaproponować Państwu korzystne finansowanie, ze stałą ratą nawet na 10 lat przy RRSO od 4,5%. Istnieje możliwość skredytowania 100 % wartości inwestycji.

Każdy zapłacony rachunek za prąd przepada bezpowrotnie. Natomiast rata, którą mógłbyś płacić zamiast niego, spłacałaby Twoją osobistą EKO – inwestycję,  jaką jest instalacja fotowoltaiczna!

 

15-letnia Gwarancja Totalna

Gwarancja Totalna na 15 lat ze stałym wsparciem ekspertów oraz szybkim i profesjonalnym serwisem DOOR TO DOOR, obejmuje wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej, dzięki której zyskują Państwo pewność ciągłej produkcji energii przez 15 lat:

 • wykonanie usługi montażu
 • inwerter
 • panele fotowoltaiczne
 • zabezpieczenia
 • okablowanie
 • zewnętrzny moduł Wi-Fi
 • system montażowy

Gwarancja na uzysk 30 lat to trzydziestoletnia gwarancja producenta na 82 %  sprawności paneli słonecznych SUNPORT mono 360 Wp Full Black, wykonanych w przełomowej technologii MWT HALF-CUT PERC.  Oznacza to, że  produkcja energii przez panele w ciągu 30 lat nie zmaleje poniżej 82 %  przewidywanej przez producenta ich wydajności.

 

Rozwiązania fotowoltaiczne od naszego partnera biznesowego – firmy Columbus Energy nie wymagają serwisu. Specjaliści podczas planowania i wykonywania inwestycji zadbają, aby sprzęt działał bezproblemowo i generował oszczędności przez wiele lat.

Standard instalacyjny

Standard instalacyjny paneli fotowoltaicznych firmy Columbus, którego jesteśmy Autoryzowanym Partnerem Agencyjnym to najwyższy poziom. Obejmuje on najlepsze wzorce, dotyczące samego montażu oraz osprzętu. Do najważniejszych standardów należą:

 • stosowanie przewodów prądu DC prowadzonych we wzmocnionych peszlach odpornych na promieniowanie UV,
 • konstrukcja montażowa dopasowana jest indywidualnie do rodzaju pokrycia dachowego,
 • konstrukcja instalacji gruntowej zabezpieczona jest powłoką antykorozyjną o żywotności min. 25 lat,
 • uziemienie wszystkich urządzeń oraz konstrukcji montażowych
 • stosowanie najwyższej jakości aparatów i ograniczników przepięć o odpowiedniej charakterystyce,
 • inwerter dopasowany do mocy instalacji i spełniający warunki zakładów energetycznych,
 • stosowanie końcówek kablowych i opasek elektrycznych odpornych na UV,
 • montaż wykonany przez certyfikowanych i uprawnionych instalatorów, z zachowaniem norm i przepisów BHP,
 • wykonanie protokołu odbioru instalacji wraz z pomiarami elektrycznymi po stronie prądu stałego oraz po stronie prądu zmiennego,
 • system trwałego i widocznego rozłączenia obwodu elektrycznego (rozdzielnica zabezpieczająca AC, wraz z zastosowaniem odpowiednich ograniczników przepięć, wyłącznik nadmiarowo-prądowy DC z wyzwalaczem, dzięki któremu w razie niebezpieczeństwa możemy trwale i widocznie przerwać obwód elektryczny poprzez zastosowanie awaryjnego wyłącznika, skrzynki z wyłącznikiem awaryjnym wyprodukowane bez złączy MC4 oraz z gotowymi przewodami na wyjściach z falownika – połączenia w skrzynkach są sprawdzane bezpośrednio w warunkach produkcyjnych, co pozwala na 100% pewność jakości przygotowanych skrzynek, system Columbus Safe – czyli taśmy samogaszące montowane w skrzynkach elektrycznych.
Columbus Care

E-monitoring instalacji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu to jedna z usług, świadczona w ramach Columbus Care. Columbus Care to także opieka i pomoc w kontaktach z zakładem energetycznym, monitorowanie rachunków za energię elektryczną i bezpłatne wsparcie specjalistów Columbus Energy.

Usługa Columbus Care została doceniona prestiżową nagrodą – godłem „Teraz Polska” jako kompleksowa usługa dostarczania i montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z pozyskaniem finansowania, przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej i opieką nad rachunkami.

Zgłoszenie mikroinstalacji w 10 dni

W ciągu 10 dni od daty montażu instalacji fotowoltaicznej Zespół Mikroinstalacji Columbus Energy, na podstawie wcześniej udzielonego pełnomocnictwa, składa do odpowiedniego zakładu energetycznego wniosek o przyłączenie mikroinstalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej. Zakład energetyczny w terminie do 30 dni przyłącza instalację do sieci,  a jej właściciel rozpoczyna osiągać korzyści  z energii słonecznej.

Korzystając z oferty Go Green staną się Państwo posiadaczami nowoczesnej  technologicznie instalacji fotowoltaicznej uzupełnioną o unikatowe, profesjonalne i kompleksowe usługi dodatkowe.

Skontaktuj się z nami . Jako Autoryzowany Partner Agencyjny Columbus gwarantujemy najwyższą jakość usług i opiekę podczas całego procesu! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły oferty!

Instalacja fotowoltaiczna dla Firmy

Jako Autoryzowany Partner Agencyjny Columbus Energy, w naszej ofercie dla Przedsiębiorców posiadamy dwie propozycje instalacji fotowoltaicznej dopasowanej do potrzeb firmy:

 • Instalację fotowoltaiczną na własność w ofercie Go Biznes,
 • Instalację fotowoltaiczną bez konieczności ponoszenia kosztów inwestycji – za pośrednictwem umowy Power Lease Agreement (PLA)

 

Instalacja fotowoltaiczna na własność w ofercie Go Biznes

Jeśli Przedsiębiorca dysponuje środkami finansowymi może zainwestować w instalację fotowoltaiczną i mieć ją na własność, zyskując tym samym darmową energię na lata. Jednorazowo poniesione koszty zwracają się już po kilku latach pracy instalacji, a firma zyskuje oszczędności  już od pierwszego dnia podłączenia do sieci, rozwiązując jednocześnie problemy ciągłych podwyżek prądu.

Jeśli Przedsiębiorca nie chce inwestować gotówki, pomożemy „zamienić”  stale rosnące faktury za prąd na ratę leasingu. W naszej ofercie posiadamy propozycję finansowania w formie leasingu operacyjnego, z  możliwością wykupu instalacji na własność na koniec trwania umowy leasingowej. Istnieje możliwość rozłożenia rat leasingowych nawet do 84 miesięcy.  Oferta skierowana jest  do działalności, w których moc instalacji nie przekroczy 50 KWp, co oznacza, że mogą ubiegać się o nią małe i średnie przedsiębiorstwa oraz  gospodarstwa rolne.

 

Biznes lubi słońce!

Każda zapłacona faktura za prąd przepada bezpowrotnie. Natomiast rata leasingowa płacona zamiast niej, spłacałaby  EKO  inwestycję, jaką jest instalacja fotowoltaiczna.

Proponowana przez nas, przy współpracy z Columbus Energy fotowoltaika dla biznesu to:

 • audyt fotowoltaiczny z przedmontażową wizją lokalną,
 • panele fotowoltaiczne monokrystaliczne, wykonane w technologii MWT Half-Cut Perc  o mocy 370 i 460 Wp, przeznaczone do montażu na dachu płaskim, skośnym lub na gruncie,
 • sprawność na poziomie 20,7 % dla modułów o mocy 360 Wp oraz 21% dla modułów o mocy 460 Wp,
 • 12 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne, 10 lat gwarancji na inwerter oraz 2-letnia gwarancja na pozostałe elementy instalacji*
 • 30 lat gwarancji na sprawność modułów,
 • montaż oraz zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego w terminie maksymalnie do 60 dni* od dnia zapłaty całości wynagrodzenia lub daty zawarcia umowy finansowania instalacji(dotyczy instalacji o mocy do 50 kWp)*
 • bezpieczeństwo i ekologia- panele nie zawierają szkodliwego ołowiu.

Audyt fotowoltaiczny z przedmontażową wizją lokalną odbywa się w kontekście montażu Instalacji w zakresie: planu umiejscowienia modułów fotowoltaicznych, rekomendacji zastosowanych u Klienta rozwiązań przeciwpożarowych, uzgodnień elektrycznych aspektów podłączenia Instalacji fotowoltaicznej (pod warunkiem udostępnienia niezbędnej dokumentacji),rekomendacji nośności konstrukcji dachu, uzgodnienia wizualnego stanu technicznego dachu (w tym pokrycia dachowego, konstrukcji dachu).

Moduły fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne, wykonane w technologii  MWT Half-Cut Perc  o  mocy 370 i 460 Wp, przeznaczone są do montażu na dachu płaskim, skośnym lub na gruncie. Posiadają zamontowaną tylną, miedzianą warstwą przewodzącą, zastępującą  tradycyjne  srebrno-ołowiane  szynowody  pozwalają uniknąć strat produkcyjnych, wynikających z zacienienia powierzchni ogniwa. Ponadto mają większą odporność na korozję i mikropęknięcia. Technologia HALF-CUT (ogniwa cięte na pół) to mniejsza strata mocy, ponieważ  każde ogniwo „transportuje” mniejszy prąd elektryczny. To także wyższa żywotność i lepsza praca w upalne dni, gdyż ogniwa połówkowe mają około 2 °C niższą temperaturę  niż moduły w technologii klasycznej. Panele słoneczne z modułami HALF-CUT radzą sobie lepiej z zacienieniami, ponieważ górna i dolna połowa modułu pracuje niezależnie od drugiej. Technologia PERC to dodatkowa warstwa izolatora w dolnej warstwie ogniwa.  Odbija ona ewentualne światło, które nie wytworzyło prądu za pierwszym razem i dotarło do dolnej części ogniwa. Dzięki odbiciu od izolatora (warstwy PERC), promienie słoneczne z powrotem trafiają w głąb ogniwa i mają drugą szansę  na produkcję  prądu. PERC pozwala zatem na uzyskanie wyższej sprawności modułu.

Gwarancja na elementy instalacji

12 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne w ofercie standardowej uzupełnia  10 lat gwarancji na inwerter oraz 2-letnia gwarancja na pozostałe elementy instalacji. Istnieje możliwość rozszerzenia gwarancji na pozostałe elementy do 10 lat  za dodatkową opłatą.

Gwarancja na sprawność modułów fotowoltaicznych

30 lat gwarancji na sprawność modułów to trzydziestoletnia gwarancja producenta na 82 %  sprawności paneli słonecznych SUNPOR, zabezpieczona przez Lloyd’s.  Oznacza to, że  produkcja energii przez panele w ciągu 30 lat nie zmaleje poniżej 82 %  przewidywanej przez producenta ich wydajności.

Montaż oraz zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego odbywa się w terminie maksymalnie do 60  dni od dnia zapłaty całości wynagrodzenia lub daty zawarcia umowy finansowania instalacji dotyczy instalacji o mocy do 50 kWp. W przypadku instalacji o mocy powyżej 50 kWp termin montażu ulega  wydłużeniu z powodu oczekiwania na wydanie decyzji, dotyczącej zezwolenia na budowę.

Instalacja fotowoltaiczna za pośrednictwem Power Lease Agreement (PLA)

Zawierając umowę PLA Przedsiębiorca płaci za energię elektryczną mniej, niż w przypadku kupowania jej w sieci energetycznej, gdyż jest ona produkowana z fotowoltaiki. Korzysta jednocześnie z ekologicznej energii, dzięki której firma zmniejsza swój ślad węglowy.

 

 

Instalacja fotowoltaiczna, która produkuje energię, jest własnością spółki Columbus. W pierwszej kolejności spółka Columbus jest odpowiedzialna za dobór mocy  instalacji, wykonanie projektu oraz uzyskanie wymaganych pozwoleń (jeśli będą wymagane),a następnie za sfinansowanie inwestycji  (koszty instalacji są pokrywane przez Spółkę).  Spółka Columbus montuje instalację fotowoltaiczną na nieruchomości dzierżawcy, a przez okres obowiązywania tej umowy serwisuje i utrzymuje pracę instalacji. Na podstawie umowy PLA instalacja fotowoltaiczna  jest dzierżawiona przedsiębiorcy, dzięki czemu może on korzystać z energii, która jest przez tę instalację produkowana. Przedsiębiorca, który podpisze umowę PLA, nie wnosi własnych środków finansowych na start. Zadaniem Dzierżawcy jest udostępnienie przestrzeni do postawienia instalacji, a później udostępnianie jej w przypadku ewentualnych prac serwisowych. Przedsiębiorca w czasie trwania umowy ma możliwość wykupu instalacji na własność.

Umowa PLA pozwala Dzierżawcy na korzystanie z instalacji, w zamian za co płaci on czynsz bazowy, będący stałą miesięczna opłatą, obliczaną na podstawie szacowanego wolumenu produkcji energii z instalacji. Na koniec roku kalendarzowego następuje rozliczenie dodatkowe, które polega na zweryfikowaniu, czy suma MWh wytworzonej energii elektrycznej jest wyższa, czy niższa, niż założona produktywność.  Jeżeli jest ona niższa Spółka zapłaci Dzierżawcy kwotę rozliczenia dodatkowego. W przypadku, gdy suma wytworzonej energii jest wyższa niż zakładana produktywność, Dzierżawca powinien zapłacić Spółce kwotę, która powstanie po dokonaniu rozliczenia. Gdy wytworzona energia jest równa zakładanej produktywności, rozliczenie dodatkowe nie będzie dokonywane.

PLA to zero inwestycji za najlepszą technologię na rynku i panele monokrystaliczne

Sunport Power 460 Wp, a przede wszystkim znaczne obniżenie kosztów za energię elektryczną!

Prowadzisz własną firmę i szukasz sposobu na oszczędności? Instalacja fotowoltaiczna pozwoli je poczynić, rozwiązując jednocześnie problemy ciągłych podwyżek prądu.

Słońce może pracować również dla Ciebie!   Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły!

Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl
ul. Słonimskiego 4
42-218 Częstochowa
NIP 573 229 03 71