Niezależne źródła energii oraz ogrzewania cieszą się coraz większą popularnością zarówno w domach prywatnych, większych gospodarstwach oraz w wielkopowierzchniowych obiektach. Rosnącą wśród użytkowników popularność stosowania powietrznych pomp ciepła na polskim rynku, powoduje fakt, że są one dostępne dla każdego budynku mieszkalnego, zarówno nowo budowanego, jak również modernizowanego, wyposażonego w instalację ogrzewania podłogowego lub grzejników. Dzięki pompie powietrze-woda można ogrzać dom oraz ciepłą wodę użytkową. Produkcja ciepła możliwa jest nawet przy temperaturze zewnętrznej do -25° C. W upalne dni, dzięki wbudowanej funkcji chłodzenia, pompa schłodzi pomieszczenia (funkcja dotyczy ogrzewania podłogowego).
Zalety pomp ciepła powietrze-woda

Zastosowanie pompy ciepła powietrze-woda jest jednym z tych rozwiązań, które nie wymagają całościowego projektowania budynku pod ich instalację. Jest to zdecydowana zaleta tego rodzaju niezależnej instalacji, która pozwala na zastosowanie ekonomicznego  źródła energii grzewczej bez względu na rodzaj budownictwa.

Do ogrzewania powietrzna pompa ciepła wykorzystuje energię nagromadzoną w powietrzu, co eliminuje konieczność sezonowego zakupu i składowania opału. Jest zatem urządzeniem należącym do najbardziej opłacalnych systemów grzewczych.

Uniwersalność pompy polega także na zupełnie bezinwazyjnym montażu, który ogranicza się jedynie do podłączenia urządzenia do już istniejącej instalacji.

Zastosowanie pompy ciepła jest też bardzo bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ eliminując użycie palnych, eliminujemy jednocześnie ryzyko wybuchu pożaru lub zaczadzenia.

Pompa ciepła jest urządzeniem praktycznie bezobsługowym, gdyż nie wymaga częstej konserwacji.

 

Jedną z głównych zalet, które wpływają na decyzję o zastosowaniu w swoim domu pompy ciepła, są także bardzo niskie koszty związane z jej użytkowaniem, zwłaszcza w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, gdyż instalacja fotowoltaiczna dostarczy darmową energię elektryczną do zasilania pompy ciepła.

Jeśli cenisz sobie komfort i wygodę użytkowania, a do tego ważne są dla Ciebie oszczędności – pompa ciepła jest dla Ciebie!

 

W naszej ofercie znajdą Państwo pompy NIBE oraz  Kaisai, z wszechstronnym zastosowaniem CO i CWU:

  • Pompę ciepła NIBE  typu powietrze-woda, o temperaturze zasilania instalacji grzewczej do 45°C wraz z jednostką wewnętrzną do przygotowania ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 l, wykonaną w technologii monoblok o mocy 6 kW, 8 kW, 12kW lub 16 kW,
  • Pompę ciepła NIBE  typu powietrze-woda, o temperaturze zasilania instalacji grzewczej powyżej  45°C wraz z jednostką wewnętrzną do przygotowania ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 l, wykonaną w technologii monoblok o mocy 8 kW, 12 kW, 16 kW lub 20 kW,
  • Pompę ciepła KAISAI  typu powietrze-woda, o temperaturze zasilania instalacji grzewczej do 45°C , wykonaną w technologii monoblok o mocy 7 kW, 10 kW, 12kW lub 16 kW wraz z wewnętrznym zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 280l.

Zapewniamy kompleksową usługę, zawierającą:

  • Bezpłatny audyt energetyczny, umożliwiający odpowiedni dobór mocy pompy,
  • niezawodną pompę NIBE lub Kaisai, z wszechstronnym zastosowaniem CO i CWU oraz bezinwazyjnym montażem wraz z niezbędną infrastrukturą, potrzebną do podłączenia do istniejącej instalacji grzewczej,
  • pięcioletnią gwarancję producenta,
  • korzystne finansowanie z RRSO 9,75 % ze stałą ratą nawet na 12 lat,
  • pomoc przy złożeniu wniosku o dotację Czyste Powietrze, przy wymianie nieefektywnego źródła ciepła (14 100 zł).

 

 

Każda instalacja wymaga indywidualnej konsultacji. Dlatego też pierwszym krokiem do rozpoczęcia inwestycji  jest  przeprowadzenie audytu energetycznego, który  pozwoli na dobranie  odpowiedniej mocy pompy ciepła.  Na początek należy ustalić całkowite zapotrzebowanie budynku na ciepło, a także na podstawie ilości i preferencji domowników  ilość energii, potrzebnej do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Tym zajmiemy się my! W ramach oferty zostanie również wykonany szczegółowy projekt instalacji.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub chcą poznać szczegóły oferty, prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą poniższego formularza.

Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 573 229 03 71