System UDEN-S to wygoda i oszczędność
Ogrzewanie na podczerwień
Ogrzewanie podczerwienią to zdecydowanie najlepsza i najbardziej efektywna technologia grzewcza, jaka jest obecnie dostępna na rynku. Jest tańsza w zakupie i eksploatacji, a także przyjazna dla zdrowia i środowiska. Ponadto bardziej komfortowa w użytkowaniu niż tradycyjne metody. Wcześniejsze sposoby ogrzewania elektrycznego były często odrzucane, z uwagi na niewielką powierzchnię grzewczą oraz duże zapotrzebowanie na energię, a tym samym kosztowne. Nowoczesne panele elektryczne firmy UDEN-S całkowicie zmieniają postać rzeczy. Są bardzo konkurencyjną metodą ogrzewania.
System UDEN-S to wygoda i oszczędność

System UDEN-S to wygoda i oszczędność, dlatego jako przedstawiciel firmy Raine Polska Sp. z o. o, będącej dystrybutorem paneli grzewczych UDEN-S chcemy Państwu zaoferować zakup elektrycznych  systemów  ogrzewania na podczerwień.

Na Państwa zlecenie wykonamy również montaż systemów UDEN-S wraz z nową, bezpieczną instalacją elektryczną, zawierającą min. styczniki, zabezpieczenia różnicowo-prądowe oraz wyłączniki naprądowe. Całość instalacji uzupełniona zostanie o spersonalizowany termostat, dedykowany do systemu grzewczego.

Co to jest podczerwień?

Podczerwień-promieniowanie podczerwone to promieniowanie elektromagnetyczne o długości pomiędzy światłem widzialnym, a falami radiowymi. Promieniowanie podczerwone emituje każde ciało fizyczne, które ma temperaturę wyższą od zera bezwzględnego. Panele UDEN-S oparte są na technologii, wykorzystującej fale światła z obszaru poniżej obszaru widzialnego, których przyjemne ciepło można porównać z promieniami słonecznymi.

Zasada działania paneli na podczerwień

Promienniki podczerwieni to urządzenia techniczne, które ze względu na swoją konstrukcję przeznaczone są do przetwarzania możliwie dużej ilości dostarczanej do nich energii w ciepło, które z kolei jest oddawane poprzez powierzchnię promieniowania. Energię cieplną uzyskują z zamiany energii elektrycznej w promienie podczerwone.

W przypadku paneli grzewczych UDEN-S  mamy do czynienia z emisją fal podczerwonych, produkujących ciepło, które jest absorbowane przez ściany, sufit, podłogę, przedmioty czy ciało, a następnie powoli oddawane są do otoczenia i odbijane w kierunku innych obiektów, co powoduje bardzo szeroki kąt rozprzestrzeniania się fali ciepła. Skumulowane ciepło jest znacznie dłużej oddawane, niż w przypadku szybko wyziębiającego się powietrza, które nie posiada nośności cieplnej.

Zastosowanie paneli na podczerwień

Jedynym wymogiem dla zastosowania paneli na podczerwień jest dostęp do przyłącza prądowego lub gniazdka elektrycznego 230 V. Panele znajdują szerokie zastosowanie m.in. w domach, mieszkaniach, biurach, halach, domkach letniskowych. Mogą być montowane jako stały system ogrzewania lub dodatkowe źródło ciepła. Można je montować na ścianach wewnętrznych, na suficie lub przy podłodze (listwy przypodłogowe). Ilość paneli do ogrzania pomieszczenia jest uzależniona od jego powierzchni lub kubatury. Możemy zamontować dowolne modele paneli, sumując wydajność każdego z nich, by uzyskać optymalny wynik dla danego pomieszczenia. Pobór mocy zależy od modelu i wynosi od 90 W (listwa przypodłogowa) do 1470 W (panel ceramiczno-granitowy).

Zalety ogrzewania na podczerwień

Poza  korzyściami ekonomicznych ogrzewanie na podczerwień posiada jeszcze inne zalety. Należą do nich :

 • wysoka wydajność grzewcza (jedynie 1% strat przesyłowych),
 • niskie koszty instalacji, łatwy montaż, brak potrzeby konserwacji i przeglądów technicznych,
 • wysoki komfort użytkowania,
 • niezwykle łatwa kontrola temperatury w pomieszczeniach, za pomocą wybranego termostatu, który umożliwia dostosowanie temperatury wg potrzeb,
 • dobroczynny wpływ na zdrowie,
 • brak ruchu powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu,
 • zapobieganie rozwojowi pleśni i grzybów,
 • przyjazny mikroklimat,
 • bezpieczna i ekologiczna technologia przyjazna dla środowiska
UDEN-S to wysoka wydajność grzewcza

Panele elektryczne na podczerwień przy wysokiej wydajności grzewczej, pobierają znacznie mniej energii, niż jakiekolwiek inne grzejniki elektryczne. Pobór mocy w zależności od modelu wynosi od  90 do 1470 W (moc pobierana jest wyłącznie w ciągu pracy paneli).

UDEN-S to niskie koszty instalacji

Dzięki braku konieczności budowania całej instalacji, doprowadzania rur (jak w przypadku ogrzewania konwencjonalnego), zakupu kotła i przeznaczania dodatkowego pomieszczenia na ten cel, system UDEN-S jest doskonałym rozwiązaniem, by zagwarantować wygodne i tanie (zarówno przy instalacji i montażu jak i eksploatacji) ogrzewanie. Wystarczy wybrać miejsce, doprowadzić instalację elektryczną, powiesić panel, podłączyć go do termostatu i można cieszyć się komfortowym i zdrowym ciepłem. Nie musimy martwić się regularnym dostarczaniem odpowiedniego paliwa! Ponadto panele elektryczne na podczerwień UDEN-S nie wymagają konserwacji i przeglądów technicznych!

UDEN-S to wysoki komfort użytkowania

UDEN-s to wygoda i oszczędność, ponieważ czas działania całego systemu (jeśli jest to system główny) wynosi od 5 do 8 godzin dziennie. Dzięki kontroli poprzez zaprogramowany odpowiednio termostat, utrzymuje żądaną temperaturę w pomieszczeniu, dostosowując się do zmiany temperatury (w cieplejszy dzień system będzie działał krócej, niż w mroźne dni), dlatego w ciągu całego dnia rzeczywisty czas poboru energii elektrycznej wynosi od 5 do 8 godzin.  Odczucie ciepła z paneli rozpoczyna się  już po 15-20 minutach. Użytkownicy nie czekają 45-90 minut na rozgrzanie powietrza, jak przy ogrzewaniu konwekcyjnym.

UDEN-S to łatwa kontrola temperatury

System UDEN-S posiada możliwość zaprogramowania termostatu według indywidualnych potrzeb. Możemy sprawić, aby system grzewczy uruchamiał się tylko we właściwym momencie, co  pozwala na dodatkową oszczędność energii. Możemy uniknąć niepotrzebnego włączania się systemu, kiedy nie przebywamy w domu, mieszkaniu np. będąc w pracy. Możemy również zaprogramować system tak, aby włączył się przed naszym powrotem z urlopu. Termostaty służące do inteligentnego sterowania systemem ogrzewania, zmniejszają koszty. Szeroka gama termostatów dla elektrycznych paneli na podczerwień, pozwala na dobór odpowiedniego, wg indywidualnych wymagań klienta. W ofercie posiadamy termostaty bezprzewodowe i przewodowe.

Zalety oraz  możliwości termostatów

Zalety oraz  możliwości termostatów :

 • oszczędność energii,
 • kontrola temperatury,
 • prostota sterowania,
 • możliwość ustawienia dowolnych zmian temperatury w ciągu doby,
 • wybór programów okresowych np. tygodniowych, dwutygodniowych,
 • sterowanie zdalne : GSM, za pomocą wiadomości SMS, sterowanie WiFi, sterowanie za pomocą aplikacji dla smartfonów i tabletów.
UDEN-S to dobroczynny wpływ na zdrowie

Promieniowanie podczerwone jest dla człowieka absolutnie naturalne i bezpieczne oraz  wpływa korzystnie na nasz organizm. Jest pozbawione szkodliwego UV, a ta sama technologia jest od wielu lat wykorzystywana w sanatoriach, ośrodkach SPA i inkubatorach dla noworodków. Fale emitowane przez panele docierają, bez ogrzewania powietrza, bezpośrednio do ciała, powodując uczucie kojącego ciepła i komfortu. Podczerwień nazywana jest energią życia, wykorzystywana jest w lecznictwie. Leczymy się podczerwienią nawet nieświadomie, gdy przykładamy dłoń na bolące miejsce, czy zasłaniając zmęczone oczy. Promienie podczerwone penetruje nasze ciało od wewnątrz nagrzewając je. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie, działanie tego ciepła ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z organizmu. Podczerwień korzystnie działa na układ oddechowy, sercowo-naczyniowy, na gospodarkę wodno-elektrolitową, pracę nerek. Pomaga w zmniejszeniu odczuwalnego bólu, obniża napięcie mięśni, oczyszcza skórę i wspomaga odchudzanie. To dobroczynne promieniowanie łagodzi bóle mięśniowe , leczy kontuzje, stany zapalne, zaburzenia krążenia. Promieniami podczerwonymi można leczyć choroby skóry, mięśni, rwę kulszową, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienie.

Promieniowanie podczerwone jest dla człowieka absolutnie naturalne, a najbardziej znanym źródłem fali ciepła w podczerwieni jest Słońce. Przyjemne ciepło z paneli można porównać z promieniami słonecznymi. Należy jednak pamiętać, że nagrzewając się na słońcu podlegamy również promieniowaniu ultrafioletowemu, które nie jest korzystne dla organizmu. Panele na podczerwień  nie emitują szkodliwego UV, są dla człowieka w 100% bezpieczne i mają dobroczynny wpływ na zdrowie.

UDEN-S to brak ruchu powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu

Ogrzewanie powietrza przy tradycyjnych grzejnikach wiążę się z kilkoma mankamentami, a nawet zagrożeniami. Ma wtedy bowiem miejsce ruch powietrza, który unosi kurz, pyłki, bakterie i inne cząstki, utrudniając życie  alergikom i astmatykom. Ruch powietrza przy cieple konwekcyjnym rozchodzi się nierównomiernie, przez co przy podłogach jest zimniej niż w wyższych częściach pomieszczeń. Przy ogrzewaniu panelami na podczerwień ciepło rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu.

UDEN-S to zapobieganie rozwojowi pleśni i grzybów w pomieszczeniu

Przy zastosowaniu systemu grzewczego na podczerwień rozgrzane mury zachowują suchość, co eliminuje charakterystyczny dla metod tradycyjnych problem wilgoci, a tym samym zapobiegają rozwojowi pleśni i grzyba. Osuszając ściany dodatkowo poprawiamy właściwości izolacyjne pomieszczenia, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na ciepło.

UDEN-S tworzy przyjazny mikroklimat

Powietrze w pomieszczeniu ogrzewanym podczerwienią nie ulega wysuszeniu, tym samym nie powoduje uciążliwego wysychania śluzówki nosa, wspomagając proces leczenia przy przeziębieniach i katarze. W pomieszczeniach ogrzewanych podczerwienią tworzy się zdrowy, korzystny i przyjazny człowiekowi mikroklimat.

UDEN-S to bezpieczna i ekologiczna technologia przyjazna dla środowiska

Panel ścienny nagrzewa się do temperatury 80°C+/-5, sufitowy do 90°C+/-5,przez co jest bezpieczny u użytkowaniu, w przeciwieństwie do grzejników wysokotemperaturowych. Ogrzewanie podczerwienią to najbardziej efektywna technologia grzewcza, która jest przyjazna i bezpieczna dla zdrowia i środowiska, ponieważ nie emituje zanieczyszczeń.

Cena paneli na podczerwień

Biorąc pod uwagę jakość wykonania, wysoką wytrzymałość konstrukcji i efektywność, bezpieczeństwo pożarowe oraz żywotność elementów grzewczych, system UDEN-S staje się bezkonkurencyjny na rynku. Koszt grzejnika elektrycznego na podczerwień jest uzależniony od jego mocy i rodzaju (standardowy bez wtyczki lub uniwersalny z przewodem i wtyczką) oraz wzoru.

Z kolei ilość paneli do ogrzania pomieszczenia jest uzależniona od jego powierzchni lub kubatury, ale także od  rodzaj obiektu (dom, mieszkanie, sklep, hala, jakości izolacji, współczynnika przenikania ciepła i jakości okien).

Na Państwa zlecenie wykonamy szczegółowe obliczenia dla dowolnych paneli, sumując wydajność każdego z nich, by uzyskać optymalny wynik dla danego pomieszczenia. Wykonujemy również montaż systemów UDEN-S wraz z nową, bezpieczną instalacją elektryczną, jeśli taka będzie wymagana, zawierającą min. styczniki, zabezpieczenia różnicowo-prądowe oraz wyłączniki naprądowe.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza.  Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły oferty!

Rodzaje systemów ogrzewania UDEN-S

Panele ścienne i sufitowe.

Panele ścienne i sufitowe dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: panele standardowe bez przewodu i wtyczki, które są instalowane do przyłącza prądowego oraz panele uniwersalne z przewodem i wtyczką, podłączane do gniazdka elektrycznego. Staną się one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kaloryferów.  Panele ścienne i sufitowe na podczerwień mogą służyć jako główne lub dodatkowe źródło ciepła.
Temperatura kontrolowana jest z jednego punktu za pomocą termostatu, więc bez problemu dostosujesz ją tak, by czuć się dobrze w pomieszczeniu.

(Zdjęcie przykładowe panela ściennego UDEN-500 Linia White- Rodzaj mocowania: naścienny; wymiary 475/800/35mm; waga 10kg; temperatura oddawania 80 ±5 °C; moc 500W; pobór mocy 405-472 W; powierzchnia pomieszczenia 8-10 m²; kubatura pomieszczenia 20-25 m³. Pozostałe wielkości i wzory paneli znajdują się poniżej w zakładce PRODUKTY).

W naszej ofercie znajduje się  wiele linii paneli ściennych, różniących się kolorystyką oraz bogactwem nowoczesnych wzorów- od uniwersalnych w kolorze białym, przez barwne(dostępne w 18 kolorach), do grzejników designerskich, obrazów panelowych, paneli spersonalizowanych- pozwalających na umieszczenie na panelu dowolnej grafiki (ulubionego zdjęcia, logo firmy).

(Zdjęcie przykładowe panela ściennego UDEN-500, UDEN-700 Poliptyk Africa- Rodzaj mocowania: naścienny; wymiary 475/978/35mm; waga 11,5kg; temperatura oddawania 80 ±5 °C; moc 700W; pobór mocy  585-682W; powierzchnia pomieszczenia 12-14 m², kubatura pomieszczenia 30-35 m³. Pozostałe wzory paneli znajdują się poniżej w zakładce PRODUKTY).

W naszej ofercie znajduje się również specjalna linia, dedykowana dla Najmłodszych, która nada bajkowego charakteru w pokoiku dziecięcym. Szeroki asortyment z powodzeniem umożliwi Państwu wybór paneli, które najlepiej będą pasowały do wnętrza i dodatkowo służyły za dekorację.

(Zdjęcie przykładowe panela ściennego UDEN-700 Little Fairy Linia Kids- Rodzaj mocowania: naścienny; wymiary 475/978/35mm; waga 11,5kg; temperatura oddawania 80 ±5 °C; moc 700W; pobór mocy  585-682W; powierzchnia pomieszczenia 12-14 m²; kubatura pomieszczenia 30-35 m³.Pozostałe wzory paneli znajdują się poniżej w zakładce PRODUKTY).

Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe poza przyjemnym podgrzaniem posadzki  służą ukrywaniu niedoskonałości  przy ścianach oraz szczelin dylatacyjnych. Szczeliny są niezbędne w elementach wykończeniowych mieszkania, ponieważ bez nich estetyka mogłaby być poważnie naruszona już po krótkim czasie użytkowania pomieszczenia. Szczeliny dylatacyjne to pozostawione kawałki miejsca przy ścianach, w celu umożliwienia swobodnego kurczenia się i rozkurczania pod wpływem zmian temperatury np. drewnianych paneli. Listwy przypodłogowe z naszej oferty z łatwością je zamaskują, a przyjemna  temperatura posadzki szczególnie zimą z pewnością będzie miłym dodatkiem do wyposażenia mieszkania. Każda podgrzewana listwa przypodłogowa z naszej oferty jest w klasycznym, białym kolorze uzyskanym przez malowanie proszkowe. Dzięki temu jej wygląd pozostaje na długo atrakcyjny. Listwy są też odporne na działanie emitowanej przez siebie temperatury.

(Zdjęcie przykładowe listwy przypodłogowej UDEN 200- Rodzaj mocowania: naścienny; wymiary 130/998/35mm; waga 3,5kg; temperatura oddawania 80 ±5 °C ; moc 200W; pobór mocy 180-210W; powierzchnia pomieszczenia 3,4 m²; kubatura pomieszczenia 7,5-10 m³.Pozostałe wzory paneli znajdują się poniżej w zakładce PRODUKTY).

Podgrzewane wieszaki Towel

Podgrzewane wieszaki Towel do łazienki emitując ciepło, skutecznie wyeliminują wilgoć nie tylko z ręczników, ale również całej łazienki, dzięki ich działaniu na zasadzie grzejnika.
Jeśli jesteś zdecydowany na odrobinę luksusu jakim jest podgrzewany wieszak, wykonamy go na specjalne zamówienie. Dostępnych jest kilka kolorów, trzy rozmiary w  trzech różnych kształtach do wyboru, dzięki czemu dopasujesz ten element do aranżacji łazienki. Można również dokonać wyboru ilości poręczy do umieszczenia ręczników.

(Zdjęcie przykładowe podgrzewany wieszak Towel S-Rodzaj mocowania: naścienny; pobór mocy 116 W; wymiary 480/480/30mm, waga 12,5kg; temperatura oddawania 60. Pozostałe wzory podgrzewanych wieszaków znajdują się poniżej w zakładce PRODUKTY).

Panele ceramiczno-granitowe

Panele ceramiczno-granitowe to  panele wolnostojące. Są energooszczędnymi panelami grzewczymi o gęstości kamienia, z wprasowanym pod wysokim ciśnieniem elementem grzewczym, który równomiernie rozprowadza ciepło na całej powierzchni. Są trwałe i odporne na ścieranie. Posiadają doskonałe właściwości akumulacji ciepła. Ręcznie malowane wzory oraz pigmenty inspirowane naturą, podkreślają  ich ekologiczny charakter. Dostępne są w czterech  rozmiarach, w czterech kolorystykach oraz mocy od 700 do 1400W.

(Zdjęcie przykładowe – PANEL CERAMICZNO-GRANITOWY L 1400W – rodzaj mocowania: wolnostojący; pobór mocy 1260-1470W; wymiary 1800/600/40 mm; waga 90kg; przeznaczony do pomieszczeń 24-28 m2. Pozostałe wzory paneli ceramiczno-granitowych  znajdują się poniżej w zakładce PRODUKTY).

Folia grzewcza Dream Heat

Folia grzewcza Dream Heat służy do ogrzewania ścian, podłóg oraz sufitów, które następnie ogrzewają powietrze w pomieszczeniu. Dzięki temu, temperatura powietrza jest stała. Folię Dream Heat tworzy mata grzewcza utworzona z połączenia włókna węglowego z pastą z karbonu. Mata pokryta jest dodatkowymi dwiema warstwami laminatu, tworząc łącznie 11 warstw, czyniąc produkt bardzo cienkim (tylko 0,7 mm) w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem podłogowym.

Produkty- Panele ścienne

Linia White- modele klasyczne paneli ściennych (i sufitowego) w kolorze białym. Flagowe produkty UDEN-S cieszące się największą popularnością, ze względu na swoją uniwersalność. Staną się one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kaloryferów. Technologia wytwarzania paneli UDEN-S wykorzystuje przyjazną dla środowiska technologię malowania proszkowego, która zapewnia trwałość oraz wytrzymałość na wysokie temperatury (dostępne dla paneli UDEN-250, UDEN-300, UDEN-500, UDEN-500 D, UDEN- 500 K, UDEN-500 P, UDEN-700).

Linia Kids

Linia Kids – dedykowana specjalnie dla MILUSIŃSKICH, która nada bajkowego charakteru w pokoiku dziecięcym (panele dostępne w modelu grzejnika  UDEN-700 )

Grzejniki UDEN-700 z Lini Kids o rzeczywistym poborze mocy od 585 do 682W mocowane są na ścianie. Przeznaczone są do pomieszczenia o powierzchni od 12 do 14 m2  lub kubaturze 30-35 m3. Grzejniki posiadają 5 lat gwarancji. Mogą być zasilane poprzez wtyczkę lub zostać zainstalowane bezpośrednio do źródła zasilania.

 

Linia Color

Linia Color – linia klasyczna dostępna w 18 kolorach. Technologia wytwarzania paneli UDEN-S wykorzystuje przyjazną dla środowiska – technologię malowania proszkowego, która zapewnia wyrazistość barw, trwałość oraz wytrzymałość na wysokie temperatury.

Linia Image

Linia Image  to ręcznie malowane, designerskie grzejniki. Ich niepowtarzalny charakter nada niesamowity klimat każdemu wnętrzu. Ciekawa kolorystyka oraz wzornictwo spełnią jednocześnie funkcję elementu ozdobnego.

Grzejniki UDEN-700 z Lini Image o rzeczywistym poborze mocy od 585 do 682W mocowane mogą być na ścianie z bezpośrednią instalacją  do przyłącza prądowego  lub z przewodem i wtyczką, podłączane do gniazdka elektrycznego. Przeznaczone są do pomieszczenia o powierzchni od 12 do 14 m2  lub kubaturze 30-35 m3. Grzejniki posiadają 5 lat gwarancji. Mogą być zasilane poprzez wtyczkę lub zostać zainstalowane bezpośrednio do źródła zasilania.

Informacje techniczne

Ilość paneli do ogrzania pomieszczenia jest uzależniona od jego powierzchni lub kubatury oraz od  rodzaj obiektu (dom, mieszkanie, sklep, hala), a także od  jakości izolacji ścian, współczynnika przenikania ciepła i jakości okien.

Na Państwa zlecenie wykonamy szczegółowe obliczenia dla dowolnych paneli, sumując wydajność każdego z nich, by uzyskać optymalny wynik dla danego pomieszczenia. Wykonujemy również montaż systemów UDEN-S wraz z nową, bezpieczną instalacją elektryczną, jeśli taka będzie wymagana.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza.  Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania  oraz przedstawimy szczegóły oferty!

Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 949 226 22 70