Bezpieczeństwo przeciwpożarowe instalacji fotowoltaicznych
10.05.2023

Na rynku odnawialnych źródeł energii dużo emocji wzbudza temat pożarów instalacji fotowoltaicznych. Fakt dużej ilości informacji na temat pożarów instalacji nie oznacza jednak, że nie da się im zapobiec. W większości sytuacji aby instalacja zaczęła płonąć musi ona nie spełniać odpowiednich wymogów przeciwpożarowych takich jak np. wyłączniki przeciwpożarowe.

Aby uchronić się od pożaru instalacji warto wybrać firmę z doświadczeniem – jest to najważniejszy wybór, od którego może zależeć czy instalacja będzie wykonana odpowiednio bezpiecznie. Nasza firma gwarantuje odpowiednie poprowadzenie kabli, odpowiedni dobór zabezpieczeń oraz samo podpięcie instalacji – tutaj nie ma miejsca na cięcie kosztów, wysokiej jakości zabezpieczenia, kable, panele fotowoltaiczne oraz falownik to klucz do bezpiecznie działającej instalacji.

Warto również zaopatrzyć się w odpowiednią gaśnicę – gdy już zdarzy się pożar (np. przez uderzenie pioruna) to warto posiadać w domu odpowiednie przedmioty do sukcesywnego ugaszenia pożaru. Czas w jaki przyjedzie straż pożarna może być zbyt długi, a co za tym idzie ogień może przemieścić się na np. dom. Najlepszą gaśnicą do gaszenia płonącej instalacji będzie gaśnica proszkowa – tylko taka gaśnica jest w stanie ugasić pożar instalacji. Warto taką gaśnicę zamontować w łatwo dostępnym miejscu takim jak otoczenie falownika.

Instalacje od 6,5 kW mocy posiadają przymus posiadania odpowiedniego projektu podlegającego uzgodnieniu z rzeczoznawcą przeciwpożarowym (ppoż).

Interesuje Cię instalacja fotowoltaiczna? A może pompa ciepła? Napisz do nas! Nasi specjaliści wykonają darmową wycenę oraz przeprowadzą Cię przez każdy etap składania wniosku o dofinansowanie!

Zobacz również:

Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 949 226 22 70