Nowa dotacja dla mieszkańców Częstochowy
06.04.2023

Od dnia 10.03.2023 mieszkańcy Częstochowy mogą złożyć wniosek o dotację na m.in. montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła. Dofinansowanie obejmuje inwestycje wykonane po dacie podpisania umowy dotacji, w przypadku mikroinstalacji fotowoltaicznej, nie później niż do 20 września tego roku, a w przypadku montażu pompy ciepła, nie później niż do 27 października br.

Całość dotacji ma pomóc w zastąpienia nieekologicznych źródeł ciepła w domu na ekologiczne (np. pompa ciepła). W przypadku zamiany kotła opalanego węglem na ekologiczne źródło ciepła – dofinansowanie wynosi do 70% kosztów netto zakupu nowego źródła ciepła (bez kosztów projektu, montażu i dodatkowych materiałów), ale nie więcej niż 6 tys. zł. W przypadku montażu instalacji fotowoltaicznej, możemy liczyć na dofinansowanie do 50% poniesionych kosztów netto, ale nie więcej niż 6 tys. zł.

Wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy zlokalizowanej przy ul. Śląskiej 11/13 lub przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego. Czas na składanie wniosków kończy się 28 kwietnia br.

Źródło: https://www.czestochowa.pl/dotacje-z-mysla-o-ekologii

Zobacz również:

Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 949 226 22 70