Loxone - budynek przyszłości
System Loxone to rozwiązania zarówno do inteligentnego domu jak i firmy . Rozwiązania te są bardzo obszerne, wykorzystują mini serwer do zarządzania automatyką w naszych budynkach . Przy wykorzystaniu rozwiązań Loxone możemy zarządzać zarówno kamerami jak i sterować oświetleniem i muzyką. Możliwości inteligentnego zarządzania są tak naprawdę nieskończone.
Czym rozwiązania Loxone wyróżniają się na tle innych urządzeń Smarthome?

Rozwiązania Loxone w odróżnieniu od standardowych urządzeń Smarthome wykorzystuje do zarządzania budynkiem specjalny miniserwer, który tworzy specjalną sieć  niezależną od dostępu do internetu. Oznacza to, że nawet gdy zabraknie nam  internetu to dalej możemy korzystać z automatyki w budynku. Oczywiście w przypadku braku dostępu do sieci nie będziemy w stanie sterować budynkiem zdalnie. Wiąże się z tym również bezpieczeństwo naszych danych, tańsze rozwiązania polegają na chmurze gdzie przechowywane są nasze dane, w Loxone dane są przechowywane w miniserwerze, który znajduje się w twoim domu lub firmie. Rozwiązania Loxone są również o wiele bardziej złożone, można zaprogramować od zera każdy element sterujący tak, aby dopasować to do naszych wymagań.

Moduły Loxone

Urządzenia Loxone możemy podłączyć do wszystkiego. Miniserwer może zarządzać i komunikować się z różnorodną paletą modułów. Moduły mogą wykryć naświetlenie pomieszczenia i na tej podstawie dobierają odpowiednią jasność lamp. Sterowanie systemem Loxone dostępne jest z poziomu komputera, smartfona oraz smartwatcha, wystarczy pobrać aplikację Loxone i cieszyć się zdalnym sterowaniem naszego budynku .

Inteligentna instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja, która zwraca się w oszczędnościach za energię elektryczną. Można zwiększyć oszczędności płynące z takiej instalacji poprzez połączenie jej z systemem Loxone. System zarządza wtedy energią w naszym domu bądź firmie , tak aby zwiększyć jej zużycie w momencie największej produkcji. Można to wykorzystać do np. ogrzewania wody lub do ogrzania budynku. Możliwości wykorzystania technologii Loxone zarządzania instalacją fotowoltaiczną są ograniczone tylko do tego w jaki sposób chcemy wykorzystać energię elektryczną z bieżącej produkcji. Przy odpowiedniej automatyzacji możemy zyskać aż do 85% większych oszczędności. Dodatkowo system zarządzania będzie pobierał cenę energii elektrycznej w aktualnej godzinie, jest to rozwiązanie zaprojektowane specjalnie pod nadchodzące zmiany w systemie rozliczeń net-billing. System będzie zarządzał energią tak, aby mogła zostać wykorzystana w najbardziej optymalny sposób.

Czujniki, które pracują na Twoje zdrowie

System Loxone współpracuje również z systemami ostrzegania przed wyciekami oraz ostrzegania przed dymem w pomieszczeniach. Wszystko może być zabezpieczone przed przerwami w dostawach prądu tak aby bezpieczeństwo mogło być zagwarantowane cały czas. Takie systemy znajdą swoje zastosowania w fabrykach ale również w pomieszczeniach gdzie może być ryzyko pożaru (np. kuchnia).

Mieszkalnictwo wspomagane

Rozwiązania techniczne zaprojektowane specjalnie by wspomagać osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami oraz zapobiegać zagrożeniom w ich życiu codziennym – to oznacza właśnie mieszkalnictwo wspomagane z Loxone. System automatyzuje życie codziennie tak aby upraszczać życie codzienne i funkcjonowanie. Pozwala to na większą niezależność mieszkańców. Technologie pozwalają na jak najszybszą reakcję w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, pozwala to rodzinie i opiekunom odpowiednio szybko zareagować na niespodziewane wypadki.

Loxone to kompleksowe rozwiązania z kategorii smarthome. Moduły mogą zostać podpięte pod każdy element budynku i sterować nim. Automatyzacja pozwala również na zwiększenie oszczędności z instalacji fotowoltaicznej oraz na zwiększenie bezpieczeństwa naszych bliskich.

Wybierając Loxone wybieramy bezpieczeństwo naszych danych.

Nikt oprócz Ciebie nie będzie miał zdalnego dostępu do Twojego domu bądź firmy – wszystkie dane zostają na specjalnym miniserwerze , do którego dostęp masz tylko Ty.

Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 949 226 22 70