Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych od naszego Partnera biznesowego -Columbus Energy
10.11.2020

Zgodnie z najnowszą nowelizacją Prawa budowlanego, od 19 września 2020 roku obowiązuje  wymóg uzgodnienia projektu instalacji fotowoltaicznych o mocy wynoszącej co najmniej 6,5 kW z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej.

W trosce o bezpieczeństwo naszych wspólnych Klientów, nasz partner biznesowy firma Columbus  Energy, przez ostatnie klika miesięcy wypracowała razem z ekspertami – producentami, dostawcami oraz rzeczoznawcami PPOŻ, własny model zabezpieczeń, które opierają się na analizie statystyk i danych niemieckiego rynku fotowoltaicznego. Priorytetem było nie tylko znalezienie dobrych rozwiązań spełniających nowe wymogi, ale i takich, które przekraczają pod względem niezawodności proponowane w ustawie wymagania.

Efektywnym i bezpiecznym rozwiązaniem,  zastosowanym w naszych instalacjach fotowoltaicznych jest system trwałego i widocznego rozłączenia obwodu elektrycznego. Najważniejsze elementy zabezpieczeń stosowane przez nas to:

  • rozdzielnica zabezpieczająca AC, wraz z zastosowaniem odpowiednich ograniczników przepięć,
  • wyłącznik nadmiarowo-prądowy DC z wyzwalaczem, dzięki któremu w razie niebezpieczeństwa możemy trwale i widocznie przerwać obwód elektryczny poprzez zastosowanie awaryjnego wyłącznika,
  • skrzynki z wyłącznikiem awaryjnym wyprodukowane są bez złączy MC4 oraz wyprodukowane już z gotowymi przewodami na wyjściach z falownika. Połączenia w skrzynkach są sprawdzane bezpośrednio w warunkach produkcyjnych, co pozwala na 100% pewność jakości przygotowanych skrzynek,
  • system Columbus Safe – czyli taśmy samogaszące montowane w skrzynkach elektrycznych. Jest to materiał kompozytowy zbudowany z mikrokapsułek wypełnionych środkiem gaśniczym pod wysokim ciśnieniem. Uwolniony pod wpływem wysokiej temperatury gaz wypiera tlen z ogniska pożaru, tłumi pierwszy płomień i gwałtownie chłodzi otoczenie, a także zapobiega ponownemu zapłonowi.

Nasze instalacje, jako przedstawiciela Columbus Energy w mieście Częstochowa  i okolicach, wykonywane są zgodnie z normami, opracowanymi na bazie doświadczeń zachodnich sąsiadów. Podstawy bezpiecznej instalacji fotowoltaicznej, którą oferujemy naszym Klientom zapewniają:

  • przeszkoleni z dokładności instalatorzy, którzy stosują się do opracowanych  standardów instalacyjnych,
  • niezawodne inwertery Solis wyposażone w funkcje monitorowania instalacji 24h, dopasowane do mocy instalacji i spełniające warunki zakładów energetycznych,
  • najwyższej jakości, certyfikowane komponenty instalacji renomowanych producentów.
  • kontrola jakości komponentów u producentów,
  • stosowanie odpowiednich zabezpieczeń wraz z wyłącznikiem awaryjnym

Prawidłowa zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, dobór komponentów i zabezpieczeń, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa całego systemu fotowoltaicznego. Nasza firma – Waty.com.pl przy współpracy z Columbus Energy,  przykłada szczególną wagę do standardów instalacyjnych. Opracowane  zasady techniczne pozwalają na budowę bezpiecznej i niezawodnej fotowoltaiki, spełniającej wszelkie wymagania ochrony przeciwpożarowej.

Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 949 226 22 70