Turbiny wiatrowe w Polsce
Energia wiatrowa jest aktualnie drugim na świecie najpopularniejszym źródłem energii odnawialnej. Największym jej konkurentem jest energia słoneczna. W zależności od warunków wietrznych, jedna turbina potrafi wytworzyć bardzo duże zasoby energii elektrycznej, co pokazuje jak bardzo wydajne potrafią być małe elektrownie wiatrowe. Warto również dodać, że w wielu regionach naszego kraju posiadamy dość dobre warunki wiatrowe.
Przygotowania do instalacji turbiny wiatrowej

Na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że nie polecamy podpisywać umowy na turbinę już na pierwszym spotkaniu. Może się okazać ,że nie mamy odpowiednich warunków wietrznych ,przez co nasza instalacja nie wyprodukuje tyle , ile byśmy sobie życzyli.

Na rynku znajduje się również  wiele firm, które oferują turbiny niewiadomego pochodzenia. Zdarza się, że takie turbiny często nie posiadają wymaganych certyfikatów, które są kluczowe do bezpiecznego korzystania z przyszłej elektrowni wiatrowej.

Nasza Firma jest Certyfikowanym Dostawcą i Instalatorem Firmy Hipar.

Przede wszystkim bardzo ważnym aspektem w przygotowywaniu się do instalacji energii wiatrowej jest zmierzenie tzw. róży wiatrów.

Do tych pomiarów potrzebna nam będzie specjalna stacja pogodowa, która w odpowiednio długim czasie zbierze potrzebne nam dane do podjęcia decyzji o opłacalności naszego przedsięwzięcia.

Minimalny zalecany czas przez jaki stacja powinna zbierać dane to 3-6 miesięcy(najlepiej w okresie jesienno-zimowym ). Warto jednak zaznaczyć, że najlepszym rozwiązaniem jest zebranie danych z całego roku. Na tej postawie jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią moc turbiny wiatrowej , w zależności od zapotrzebowania energetycznego dla danego klienta.

Turbiny Ecorote

Oferowane przez nas turbiny wiatrowe produkowane są w 98% w Polsce. Turbiny Ecorote to wysokiej jakości produkty, charakteryzujące się przede wszystkim wysoką niezawodnością oraz bezobsługowością.

Zostały zaprojektowane tak, żeby nie posiadać elementów ciernych, co prowadzi to bezawaryjności. Aby zapewnić skuteczną ochronę antykorozyjną, elementy aluminiowe poddawane są procesowi anodowania, a stalowe są ocynkowane.

Sposoby montażu turbin wiatrowych

Montaż turbiny wiatrowej możliwy jest na kilka sposobów.

Jednym z nich  jest montaż na maszcie strunobetonowym, który charakteryzuje się długotrwałą eksploatacją i żywotnością. Do słupa strunobetonowego wymagana jest nasadka z podstawą do montażu turbiny

Drugą metodą jest maszt stalowy na odciągach wykonany z połączonych rur cienkościennych. Turbinę mocuje się bezpośrednio do słupa.

Możliwe jest również zamontowanie turbiny na dachu budynku, jeśli posiada on odpowiednią wytrzymałość oraz wysokość względem budynków w pobliżu.

Turbiny wiatrowe - bezpieczeństwo

Gdy zdecydujemy się na instalację turbiny wiatrowej warto zwrócić uwagę na podejście firmy montażowej do zasad bezpieczeństwa.

Aby instalacja spełniała standardy bezpieczeństwa należy wykonać między innymi :

  • specjalne badanie gruntu (w przypadku turbin na stałe związanych z gruntem) lub badanie nośności dachu (w przypadku turbin montowanych na dachu płaskim),
  • przygotować odpowiednią dokumentację w postaci projektów: budowlanego oraz konstrukcyjnego fundamentów.
  • zachować odpowiednie odstępy czasowe prac np. w przypadku  zalania fundamentów betonem , aż  do montażu turbiny.

Z tym niestety bywa różnie u dostawców . Nasza firma dba o to , aby wszystkie standardy bezpieczeństwa były zachowane .

Oferowane przez nas turbiny posiadają specjalne jednorazowe hamulce bezpieczeństwa.Uruchamiają się one w sytuacji krytycznej, tak aby uniknąć uszkodzenia turbiny.

Główne korzyści

Instalacje oparte na odnawialnych źródłach energii posiadają dużo zalet. Główną zaletą turbin wiatrowych jest przede wszystkim wydajność jednej turbiny .

Zależy ona oczywiście od siły wiatru w danym rejonie. W ofercie posiadamy turbiny o maksymalnej mocy 9800W .

Instalacja wiatrowa wraz z instalacją fotowoltaiczną to możliwość uzyskania niezależności energetycznej. Rozwiązania hybrydowe idealnie sprawdzają się w domach jednorodzinnych jak i firmach , uniezależniając je od zakładów energetycznych.

Odnawialne źródła energii to również pozytywny wizerunek marki lub biznesu.

 

Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 949 226 22 70