Fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego
Zalety instalacji fotowoltaicznych zastosowanych w gospodarstwie rolnym
Inwestycja w panele fotowoltaiczne daje Rolnikowi lub Hodowcy możliwość odliczenia 25% wartości inwestycji. Możliwość tę reguluje art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617). Ulga inwestycyjna dla rolnika lub hodowcy inwestującego w panele fotowoltaiczne przyznawana jest po zakończeniu inwestycji. Polega na odliczeniu 25 % wartości instalacji fotowoltaicznej (nakładów inwestycyjnych udokumentowanych rachunkami) od należnego podatku rolnego. Inwestycja musi być zrealizowana na terenie gminy, w której są położone grunty rolne, a decyzję o przyznaniu ulgi inwestycyjnej przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent. Kwota ulgi inwestycyjnej która nie została wykorzystana przez rolnika/podatnika może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji. Może również przejść na jego następców. Dzięki temu gospodarstwo zyskuje niezależność energetyczną na pokolenia. Rolnicy, będący płatnikami podatku VAT mogą odliczyć całość podatku VAT (23%) od wartości instalacji fotowoltaicznej.
  • Panele fotowoltaiczne w gospodarstwie rolnym to zabezpieczenie przed wzrostem cen energii elektrycznej. Wytwarzają one energię elektryczną, z której gospodarstwo może korzystać cały rok.
Instalacja fotowoltaiczna na własność, czy finansowana w leasingu?

Jeśli dysponujemy środkami finansowymi można zainwestować w instalację fotowoltaiczną i mieć ją na własność, zyskując tym samym darmową energię na lata. Jednorazowo poniesione koszty zwracają się już po kilku latach pracy instalacji, a gospodarstwo zyskuje oszczędności  już od pierwszego dnia podłączenia do sieci, rozwiązując jednocześnie problemy ciągłych podwyżek prądu.

Jeśli Państwo nie chcą inwestować gotówki, pomożemy „zamienić”  stale rosnące faktury za prąd na ratę leasingu. W naszej ofercie posiadamy propozycję finansowania w formie leasingu operacyjnego, z  możliwością wykupu instalacji na własność na koniec trwania umowy leasingowej. Istnieje możliwość rozłożenia rat leasingowych nawet do 84 miesięcy.  Oferta skierowana jest  do gospodarstw rolnych (działalność gospodarcza),  w których moc instalacji nie przekroczy 50 KW.

Każda zapłacona faktura za prąd przepada bezpowrotnie. Natomiast rata leasingowa płacona zamiast niej, spłacałaby  EKO  inwestycję, jaką jest instalacja fotowoltaiczna.

Słońce może pracować również dla Ciebie!  Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły!

Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 949 226 22 70