Fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego
Jako Autoryzowany Partner Agencyjny Columbus Energy, w naszej ofercie dla Rolników posiadamy propozycje instalacji fotowoltaicznych, zarówno tych mniejszych, których moc nie przekroczy 10 kW oraz większych,powyżej 10 kW - każda dopasowana do indywidualnych potrzeb gospodarstwa rolnego.
Zalety instalacji fotowoltaicznych zastosowanych w gospodarstwie rolnym

Inwestycja w panele fotowoltaiczne daje Rolnikowi lub Hodowcy możliwość odliczenia 25% wartości inwestycji. Możliwość tę reguluje art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617). Ulga inwestycyjna dla rolnika lub hodowcy inwestującego w panele fotowoltaiczne przyznawana jest po zakończeniu inwestycji. Polega na odliczeniu 25 % wartości  instalacji fotowoltaicznej (nakładów inwestycyjnych udokumentowanych rachunkami) od należnego podatku rolnego. Inwestycja musi być zrealizowana na terenie gminy, w której są położone grunty rolne, a decyzję o przyznaniu ulgi inwestycyjnej przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent. Kwota ulgi inwestycyjnej która nie została wykorzystana przez rolnika/podatnika może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji. Może również przejść  na jego następców. Dzięki temu gospodarstwo zyskuje niezależność energetyczną na pokolenia. Rolnicy, będący płatnikami podatku VAT mogą odliczyć całość podatku VAT od wartości instalacji fotowoltaicznej.

 

Panele fotowoltaiczne w gospodarstwie rolnym to zabezpieczenie przed wzrostem cen energii elektrycznej. Wytwarzają one energię elektryczną, z której gospodarstwo może korzystać cały rok. Prąd wytwarzany z promieni słonecznych zużywany jest na bieżące potrzeby, a produkowane nadwyżki “magazynują się” w sieci energetycznej. 80% nadwyżek z fotowoltaiki wraca do gospodarstwa wieczorami i zimą, kiedy dzień jest krótszy i produkcja niższa.

Instalacja fotowoltaiczna na własność, czy finansowana w leasingu?

Jeśli dysponujemy środkami finansowymi można zainwestować w instalację fotowoltaiczną i mieć ją na własność, zyskując tym samym darmową energię na lata. Jednorazowo poniesione koszty zwracają się już po kilku latach pracy instalacji, a gospodarstwo zyskuje oszczędności  już od pierwszego dnia podłączenia do sieci, rozwiązując jednocześnie problemy ciągłych podwyżek prądu.

Jeśli Państwo nie chcą inwestować gotówki, pomożemy „zamienić”  stale rosnące faktury za prąd na ratę leasingu. W naszej ofercie posiadamy propozycję finansowania w formie leasingu operacyjnego, z  możliwością wykupu instalacji na własność na koniec trwania umowy leasingowej. Istnieje możliwość rozłożenia rat leasingowych nawet do 84 miesięcy.  Oferta skierowana jest  do gospodarstw rolnych, w których moc instalacji nie przekroczy 50 KWp.

Każda zapłacona faktura za prąd przepada bezpowrotnie. Natomiast rata leasingowa płacona zamiast niej, spłacałaby  EKO  inwestycję, jaką jest instalacja fotowoltaiczna.

 

Proponowana przez nas, przy współpracy z Columbus Energy fotowoltaika dla rolnictwa to:

  • audyt fotowoltaiczny z przedmontażową wizją lokalną,
  • panele fotowoltaiczne monokrystaliczne, wykonane w technologii MWT Half-Cut Perc  o mocy 370 i 460 Wp, przeznaczone do montażu na dachu płaskim, skośnym lub na gruncie,
  • 12 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne, 10 lat gwarancji na inwerter oraz 2-letnia gwarancja na pozostałe elementy instalacji (istnieje możliwość rozszerzenia gwarancji na pozostałe elementy do 10 lat  za dodatkową opłatą),
  • 30 lat gwarancji na sprawność modułów –  trzydziestoletnia gwarancja producenta na 82 %  sprawności paneli słonecznych SUNPORT, zabezpieczona przez Lloyd’s (oznacza to, że  produkcja energii przez panele w ciągu 30 lat nie zmaleje poniżej 82 %  przewidywanej przez producenta ich wydajności),
  • montaż oraz zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego w terminie maksymalnie do 60 dni od dnia zapłaty całości wynagrodzenia lub daty zawarcia umowy finansowania instalacji(dotyczy instalacji o mocy do 50 kWp),
  • bezpieczeństwo i ekologia- panele nie zawierają szkodliwego ołowiu.
Moduły fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne, wykonane w technologii  MWT Half-Cut Perc  o  mocy 370 i 460 Wp, przeznaczone są do montażu na dachu płaskim, skośnym lub na gruncie. Posiadają zamontowaną tylną, miedzianą warstwą przewodzącą, zastępującą  tradycyjne  srebrno-ołowiane  szynowody  pozwalają uniknąć strat produkcyjnych, wynikających z zacienienia powierzchni ogniwa. Ponadto mają większą odporność na korozję i mikropęknięcia.

Technologia HALF-CUT (ogniwa cięte na pół) to mniejsza strata mocy, ponieważ  każde ogniwo „transportuje” mniejszy prąd elektryczny. To także wyższa żywotność i lepsza praca w upalne dni, gdyż ogniwa połówkowe mają około 2 °C niższą temperaturę  niż moduły w technologii klasycznej. Panele słoneczne z modułami HALF-CUT radzą sobie lepiej z zacienieniami, ponieważ górna i dolna połowa modułu pracuje niezależnie od drugiej. Technologia PERC to dodatkowa warstwa izolatora w dolnej warstwie ogniwa.  Odbija ona ewentualne światło, które nie wytworzyło prądu za pierwszym razem i dotarło do dolnej części ogniwa. Dzięki odbiciu od izolatora (warstwy PERC), promienie słoneczne z powrotem trafiają w głąb ogniwa i mają drugą szansę  na produkcję  prądu. PERC pozwala zatem na uzyskanie wyższej sprawności modułu.

Słońce może pracować również dla Ciebie!  Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły!

Jako Autoryzowany Partner Agencyjny Columbus gwarantujemy najwyższą jakość usług i opiekę podczas całego procesu!  Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły oferty!

Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 573 229 03 71