Pompy ciepła - Oferta Go Comfort
Rosnącą wśród użytkowników popularność stosowania powietrznych pomp ciepła na polskim rynku, powoduje fakt, że są one dostępne dla każdego budynku mieszkalnego, zarówno nowo budowanego, jak również modernizowanego. Powietrzna pompa ciepła wykorzystuje energię nagromadzoną w powietrzu do ogrzewania lub chłodzenia. Jest urządzeniem należącym do najbardziej opłacalnych systemów grzewczych. Dzięki pompie powietrze-woda można ogrzać dom oraz ciepłą wodę użytkową. W upalne dni, dzięki wbudowanej funkcji chłodzenia, pompa schłodzi pomieszczenia (funkcja dotyczy ogrzewania podłogowego).

Oferta Go Comfort od  firmy Columbus Energy, której jesteśmy autoryzowanym  Partnerem Agencyjnym to kompleksowa usługa, zawierająca:

 • Audyt energetyczny i projekt instalacji,
 • niezawodną pompę NIBE lub Kaisai, z wszechstronnym zastosowaniem CO i CWU
 • bezpośrednie wsparcie w przygotowaniu wniosku i dokumentacji na każdym etapie ubiegania się o dofinansowanie 14 100 zł  z programu Czyste Powietrze przy wymianie nieefektywnego źródła ciepła,
 • korzystne finansowanie – RRSO od 6,65 % ze stałą ratą nawet na 10 lat,
 • gwarancję producenta – 5 lat,
 • bezinwazyjny montaż bez odwiertów i przekopów.
Audyt energetyczny

Przeprowadzenie audytu energetycznego pozwoli na dobranie  odpowiedniej mocy pompy ciepła.  Na początek ustalimy całkowite zapotrzebowanie budynku na ciepło, a także na podstawie ilości i preferencji domowników ustalimy  ilość energii, potrzebnej do przygotowania ciepłej wody użytkowej. W ramach oferty zostanie również wykonany szczegółowy projekt instalacji.

Zalety pomp ciepła

Niezależnie źródła energii oraz ogrzewania cieszą się coraz większą popularnością zarówno w domach prywatnych, jak i większych obiektach. Zastosowanie pompy ciepła jest jednym z tych rozwiązań, które nie wymagają całościowego projektowania budynku pod ich instalację, ponieważ można je zamontować zarówno w nowo budowanym obiekcie, jak i przy modernizacji starego budynku mieszkalnego. Jest to zdecydowana zaleta tego rodzaju niezależnej instalacji, która pozwala na zastosowanie taniego źródła energii grzewczej bez względu na rodzaj budownictwa. Uniwersalność pompy polega także na zupełnie bezinwazyjnym montażu, który ogranicza się jedynie do podłączenia urządzenia do już istniejącej instalacji. Nie ma potrzeby przeprowadzania prac związanych z modernizacją całości instalacji, wykonywania odwiertów czy przekopów.

Podłączone urządzenie zaskoczy swoich użytkowników także bardzo cichą pracą około 38 decybeli, która zbliżona jest natężeniem dźwięku do tykającego zegara. Dodatkową zaletą jest fakt, że pompy ciepła są całkowicie bezobsługowe w przeciwieństwie do innych urządzeń grzewczych. Wśród zalet znajduje się także to, że jest jedynym rozwiązaniem wolnym od emisji szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery, co jest korzystne nie tylko dla nas jako mieszkańców danego otoczenia, ale także dla szeroko rozumianego środowiska naturalnego.

Jedną z zalet, które wpływają na decyzję o zastosowaniu w swoim domu pompy ciepła, są także bardzo niskie koszty związane z jej użytkowaniem. Jako urządzenie wytwarzające i utrzymujące ciepło, jest aktualnie najtańszym źródłem energii grzewczej dostępnym na rynku. Natomiast w przypadku zastosowania także paneli fotowoltaicznych – Twój dom będzie prawie wolny od rachunków.

Rodzaje pompy ciepła w ofercie Go Comfort

W naszej ofercie, jako Autoryzowanego  Partnera Agencyjnego Columbus Energy znajdą Państwo pompy NIBE oraz  Kaisai, z wszechstronnym zastosowaniem CO i CWU:

 • Pompę ciepła NIBE typu powietrze-woda, o temperaturze zasilania instalacji grzewczej do 45°C wraz z jednostką wewnętrzną do przygotowania ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 l, wykonaną w technologii monoblok o mocy 6 kW, 8 kW, 12kW lub 16 kW,
 • Pompę ciepła NIBE typu powietrze-woda, o temperaturze zasilania instalacji grzewczej powyżej  45°C wraz z jednostką wewnętrzną do przygotowania ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 l, wykonaną w technologii monoblok o mocy 8 kW, 12 kW, 16 kW lub 20 kW,
 • Pompę ciepła KAISAI typu powietrze-woda, o temperaturze zasilania instalacji grzewczej do 45°C , wykonaną w technologii monoblok o mocy 7 kW, 10 kW, 12kW lub 16 kW wraz z wewnętrznym zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 300 l.

 

Dotacja CZYSTE POWIETRZE

Dla budynków modernizowanych, wymiana nieefektywnego źródła ciepła na pompę ciepła z naszej oferty, przy spełnieniu warunków formalnych programu, daje możliwość  skorzystania z dotacji rządowego programu Czyste powietrze w kwocie 14 100 zł. Opłacalnym jest również uzupełnienie zestawu o instalację fotowoltaiczną, która dostarczy darmową energię elektryczną do zasilania min. właśnie pompy ciepła. Jednoczesny zakup instalacji fotowoltaicznej daje możliwość otrzymania dodatkowego rabatu na zakup pompy w wysokości 10 % oraz możliwość uzyskania dodatkowych 5000 zł dotacji na panele fotowoltaiczne z programu CZYSTE POWIETRZE! Columbus udziela swoim Klientom wsparcia w przygotowaniu wniosku i dokumentacji na każdym etapie ubiegania się o dofinansowanie.

Pozostałe wydatki (po odjęciu dotacji) poniesione na zakup i montaż pompy ciepła można odliczyć od podatku korzystając z  ulgi termomodernizacyjnej. Szczegóły zastosowania ulgi termomodernizacyjnej znajdą Państwo w zakładce DOFINANSOWANIA.

Korzystne finansowanie

W razie potrzeby możemy zaproponować  korzystne finansowanie, ze stałą ratą nawet na 10 lat przy RRSO od 6,65%. Istnieje możliwość skredytowania 100 % wartości inwestycji.

 

Montaż pompy ciepła z naszej oferty, jako Autoryzowanego Partnera Agencyjnego Columbus Energy to kompleksowa usługa, zawierająca : demontaż obecnego urządzenia grzewczego, montaż pompy ciepła, montaż systemu odprowadzenia skroplin, montaż instalacji elektrycznej, montaż wyposażenia kotłowni, montaż automatyki i całego dodatkowego osprzętu.

Pompy ciepła są idealną alternatywą dla kotłów gazowych, węglowych, czy też  peletowych. Przyczyniają się do ograniczenia emisji CO₂ do atmosfery, ponieważ nie produkują dymu, popiołu, sadzy, ani żadnych innych substancji szkodliwych zdrowia i dla środowiska.

Efektywność działania pompy ciepła zależy oczywiście od stopnia szczelności przegród zewnętrznych budynku. Im lepiej będą zaizolowane/ocieplone przegrody zewnętrzne, tym efektywność urządzenia będzie wyższa. Przy pompie ciepła  najbardziej efektywne jest użycie niskotemperaturowych odbiorników ciepła (ogrzewanie podłogowe lub ścienne). Zastosowanie  pompy ciepła nie powoduje  jednak konieczności wymiany tradycyjnych grzejników. W niektórych przypadkach, konieczne  może się okazać tylko dołożenie dodatkowych grzejników, aby instalacja w pełni zaspokoiła komfort cieplny. Zastosowanie pompy ciepła w systemach grzewczych, pozwala poczynić oszczędności rzędu nawet 80 %.

 

Pompy ciepła wykorzystują do pracy energię odnawialną, zgromadzoną w powietrzu. Powietrzne pompy ciepła działają efektywnie nawet przy niskich temperaturach ( nawet do -25° Celsjusza).  Energia z zewnątrz (dolne źródło) dzięki czynnikowi chłodniczemu i odpowiedniemu sprężeniu transportowana jest do źródła górnego, gdzie zamieniana jest na ciepło użytkowe. Pompa ciepła zasilana jest prądem. Zasilanie prądem jest konieczne do pracy sprężarki i  grzałki. Dlatego też warto uzupełnić układ o instalację fotowoltaiczną, która dostarczy darmową energię min.  do zasilania właśnie pompy ciepła.

Pompy ciepła to urządzenia praktycznie bezobsługowe dla użytkowników. Nie ma potrzeby ich czyszczenia. Są też bardzo bezpiecznym rozwiązaniem w eksploatacji, ponieważ w porównaniu do tradycyjnych urządzeń grzewczych nie stanowią zagrożenia pożarowego, ryzyka ulatniania się lub wybuchu gazu.

Dzięki automatyce działania pompy ciepła zapewniają pełen komfort użytkowania. Za pomocą intuicyjnego sterownika programowana jest dogodna temperatura wewnątrz pomieszczeń oraz preferowane parametry wody użytkowej.  System pozwala też na zdalne śledzenie i sterowanie systemem centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej za pomocą modułu wifi.

Jak każde urządzenie grzewcze, również pompy ciepła do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej, polegającej na ocenie poprawności działania całego systemu. Regularne przeglądy zapewnią urządzeniu długą, bezawaryjną i  efektywną pracę.

Prąd ze słońca, ciepło z powietrza to :

 • zminimalizowanie wydatków poniesionych na ogrzewanie i energię elektryczną,
 • ekologia i nowoczesność,
 • wyprzedzenie wymogów prawnych, dotyczących CO,
 • wysoka efektywność energetyczna.

 

Skontaktuj się z nami . Jako Autoryzowany Partner Agencyjny Columbus gwarantujemy najwyższą jakość usług i opiekę podczas całego procesu! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły oferty!

Nasi Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz kontaktowy. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na Wasze pytania, tak szybko, jak to możliwe.
Waty.com.pl
ul. Drogowców 12
42-202 Częstochowa, woj. śląskie
NIP 573 229 03 71